21 вересня 2008 1713

Віртуальна екскурсія ліцеєм

 

ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича» Закарпатської області було засновано в 1954 році. За 58 років діяльності ліцею підготовлено понад 25 тисяч кваліфікованих робітників для аграрного комплексу та сфери послуг.

Випускники 1954 року

Далекий від нас 1954 рік. Саме тоді директивою Держкомітету профтехосвіти УРСР в с. Тур’ї Ремети Перечинського району було створено першу школу механізаторів. Розмістилася вона в приміщенні кінного заводу. На той час був 1 трактор, а заняття відбувалися в 4-х класах. Не вистачало книжок, навчальний посібників, паперу і письмових приладь. Та 150 учнів оволоділи знаннями, а коли виїжджали у тракторі на поле, туди сходилися люди. Першим директором новоствореного училища був Гончаренко Г. Ф. Тут училище проіснувало до серпня 1956 р.

    21 серпня 1956 року училище механізації сільського господарства № 8 було переведено в м.Мукачево і розташоване в старовинному замку «Паланок».

Урок виробничого навчання

На початку 1957 року в училищі нараховувалося 8 учнівських груп, в яких навчалося 300 учнів, у тому числі: 60 учнів - механізаторів-механіків, комбайнерів з шестимісячним строком навчання; 240 учнів - трактористів-машиністів з річним строком навчання. Тоді в училищі працювало 10 викладачів, з них з вищою освітою - 5, з середньою - 5; майстрів виробничого навчання - 12 чоловік, з них з середньою освітою 2; практиків - 10. В училищі було дев’ять класів для теоретичного навчання та три лабораторії для проведення лабораторно-практичних занять, 19 тракторів, вісім автомобілів.

    В 1957 році училище очолив Ларіонов П. Т., при якому навчальний заклад було перейменовано на УМСХ № 6. В 1963 р. УМСХ № 6 очолив Голубка В.І. В цей період навчальний заклад двічі змінював назву. В 1964 р. на СПТУ № 10, в цьому ж році на СПТУ № 15. Під час керування Машіко А. І. училище було перейменовано на СПТУ № 1.

    В 1975 році директором Мукачівського сільського середнього професійно-технічного училища № 1 призначено М.М.Данканича, яке в 1984 році в зв’язку з реорганізацією перейменовано в № 31. Трудова діяльність М.М.Данканича, талановитого педагога і здібного організатора, була спрямована на побудову нового типу професійно-технічного закладу, який відповів би всім вимогам часу і забезпечував підготовку висококваліфікованих робітників. Завдяки його зусиллям було побудовано комплекс для забезпечення повного і всебічного виконання навчально-виробничої програми, належних умов перебування учнів та працівників в училищі, а саме: навчальний, лабораторний та адміністративний корпуси, гуртожиток, їдальня, машинно-тракторний парк, полігони для практичних занять, спортзал та спорт майданчик, бібліотека, актовий і конференцзали. Училище було повністю перенесене з місця свого попереднього розташування замку “Паланок” і перебудовано на нових засадах з урахуванням вимог сучасності.

    Михайло Данканич був незмінним керівником ПТУ-31 протягом 17 років. Він започаткував ряд традицій, які продовжили і шанують його наступники:

  • виховання робітничих династій;

  • футбольні турніри серед команд області;

  • конкурси технічної творчості і професійної майстерності для виявлення індивідуальних здібностей учнів.

    М.М. Данканич зумів організувати педагогічний колектив, в якому працювали Заслужені працівники та відмінники профтехосвіти України, кавалери орденів та медалей, що сприяло підвищенню навчально-виховної роботи у училищі до рівня світових стандартів. М.М.Данканич за свою сумлінну, добросовісну працю був нагороджений двома медалями «За доблесну працю», було присвоєно звання «Відмінник народної освіти» та «Відмінник професійно-технічної освіти України». Його добре знали в професійних закладах Угорщини, Чехословаччини, де він неодноразово побував для обміну досвідом роботи. М.М.Данканич – людина великого педагогічного таланту та організаторських здібностей, що зробила неоціненний вклад у розвиток професійно-технічної освіти нашої держави. Ім’ям Данканича Михайла Михайловича названо Мукачівський професійний аграрний ліцей, де він працював до останнього подиху.

    З 1992 по 1999 р. р., з 2001 по 2004 р. р., з 2006 р. по 2010р. ліцей очолював «Заслужений працівник народної освіти» «Відмінник народної освіти УРСР» Василь Васильович Ковбаско. У 2007 р. нагороджений нагрудним знаком «А.С.Макаренка».

Ковбаско Василь Васильович

Організатор багатьох масових заходів, зокрема: щорічного футбольного турніру пам’яті М.Данканича, обласного турніру по волейболу серед освітян.

XVII футбольний турнір імені М. Данканича

27 травня 2008 року на подвір’ї Мукачівського професійного аграрного ліцею імені Михайла Данканича вперше пролунав церковний дзвін. Адже цього дня відбулось урочисте освячення каплиці «Собор Карпаторуських святих». Споруджено каплицю в пам’ять жертв голодомору 1932–1933р.

Освячення каплиці

2003 рік ПТУ – 31 перейменовано в Мукачівський професійний аграрний ліцей.

    2005 рік Мукачівський професійний аграрний ліцей перейменовано в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича»

Наш ліцей пишається своїми випускниками, зокрема: Героєм Соціалістичної Праці Русинко М.М., Героєм Соціалістичної Праці Ткалич О.О., лауреатом премії Ленінського комсомолу Кузьма В., головою Мукачівської районної Ради Токар І.І., головою Кольчинської селищної Ради Удут Ю.Ю., старшим майстром Виноградівського ВПУ – 34 Лупір В.І., полковником внутрішніх військ Голота С.І., генерал-лейтенантом Мотринець І.М., чемпіоном України та призером Європи з пауерліфтингу Симчина В., призером Європи з спортивного орієнтування Прокопець В., членами олімпійської збірної України з фрістайлу Архипов Д. і Аблаєв Є., Марущак Д гравцем збірної України з футболу та ФК «Шахтар» Кобін В., заслуженим працівником фізичної культури та спорту Щербей М., членом збірної України з фрістайлу Русин Р.

    На даний час в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича» навчається 570 учнів (в 19 групах). За такими професіями:

  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А», «В», «С»); слюсар з ремонту сільського господарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів (категорія «С») 270 учнів (9 учнівських груп).

Урок виробничого навчання в 21-ій групі трактористів. 
Проводить «майстер І категорії» Поволоцький В. М.
Відкритий урок з виробничого навчання. Проводить «майстер І категорії» Воробець І .Є.
  • Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів (категорія «С») – 90 учнів (3 учнівські групи)

Урок виробничого навчання в 33-ій групі автослюсарів
  • Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування; водій автотранспортних засобів (категорія «С») – 90 учнів (3 учнівські групи)

Конкурс «Кращий з професії електромонтер». Учень 24 гр. ел.
  • Офіціант; Бармен – 120 учнів (4 учнівські групи)

 В ліцеї працює 126 працівників, 70 – педагогічні працівники (викладачів загальноосвітніх предметів – 13, викладачів спец. предметів – 9, майстрів виробничого навчання – 33), з них:

  • 11 «Відмінників освіти України»;

  • 5 «викладачів-методистів»;

  • 7 «старших викладачів»;

  • 19 викладачів «вищої категорії»;

  • 4 майстрів в/н «І категорії»;

  • 3 майстри «ІІ категорії».

    Для забезпечення повного і всебічного виконання навчально-виробничої програми, належних умов перебування учнів та працівників в ліцеї обладнано:

  • адміністративний корпус, в якому розташовані актовий зал, конференц-зал, бібліотека, спортзал і 4 навчальні кабінети;

Адміністративний корпус
  • навчальний корпус, в якому розташовано 23 навчальні кабінетів з загальноосвітніх та спец. предметів, методичний кабінет, обладнано кабінет інформатики;

Навчальний корпус
  • лабораторний корпус, в якому знаходяться 3 навчальні кабінети з спец. предметів, 7 лабораторій, 3 майстерні, навчальний бар; Працює автотрактородром 4,5 га, електрополігон.

Полігон
  • Гуртожиток ліцею забезпечує всіх бажаючих учнів місцями для проживання.

Гуртожиток
  • Працює їдальня, що забезпечує учнів гарячими обідами.

Їдальня ліцею

Значне місце в виховній роботі посідає зайнятість учнів в позаурочний час, створення умов для розвитку здібностей та обдарувань учнів. Для цього в ліцеї працює 12 гуртків (технічної творчості, художної самодіяльності та спортивні). До їх послуг спортивний майданчик та стадіон «Локомотив».

Футбольна команда ліцею

    Нині колектив ліцею продовжує справу навчання і виховання учнів спираючись на кращі традиції.