З 4 по 8 грудня в ДПТНЗ «МПАЛ імені М.Данканича», згідно плану роботи, було проведено тиждень методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін.
Викладачі та учні ліцею підготували та провели різноманітні тематичні заходи. Тиждень розпочався з історичного брейн-рингу, який провела молодий викладач Далекорей Неля Іванівна. Метою брейн-рингу було спонукати учнів до поглибленого вивчення подій історії; розвивати творчі здібності та вміння працювати в команді. Змагалися команди 11 групи трактористів та 13 групи електриків. Перемогу здобула 11 група трактористів.
Цього ж дня викладач української мови та літератури Джуган Тамара Павлівна провела відкритий урок у 12 групі а/с з української літератури на тему: «Література рідного краю. Петро Скунць. Мій рідний край». Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, з віршами про красу рідного краю, вдосконалили навички ідейно-художнього аналізу творів. Присутні прослухали пісню у виконанні В.Зінкевича на слова П. Скунця «Сині гори» та переглянули відеоролик.
Закріплюючи матеріал учні відповідали на запитання гри «Що? Де? Коли?»
На домашнє завдання викладач запропонувала учням спробувати написати власний вірш або скласти сенкан про природу рідного краю.
5 грудня 2017 року голова методичної комісії Бобинець Марія Томашівна провела тематичну лінійку «Основний зміст та значення Загальної декларації прав людини». Учні охарактеризували основні права, свободи та обов’язки людини, які проголошує Загальна декларація прав людини. Це перший в історії міжнародних відносин акт, в якому проголошено широке коло основних прав і свобод людини. З 10 грудня 1948 року ця дата відзначається щорічно у всьому світі як День прав людини. Саме проголошені в Загальній декларації основні права і свободи розглядаються сьогодні більшістю країн як юридично обов’язкові договірні норми. Завдяки міжнародному визнанню норм Загальної декларації в конституціях більше, ніж 120 країн світу, перелік, зміст і припустимі обмеження прав і свобод, які містяться в декларації, перетворилися на загальновизнані норми міжнародного права.
6 грудня 2017 року учнями, разом із бібліотекарем ліцею Голомб В.М., оформлено книжкову виставку « Правова освіта учнів».
Позакласний захід «Моя Україна» в 32 групі трактористів проведено викладачем англійської мови Саморигою Оксаною Володимирівною. Викладач використала між предметні зв’язки, презентували знамениті історичні місця Закарпаття та столиці України – Києва. Метою заходу було активізувати навички та вміння усного мовлення на основі вивченого матеріалу; розвивати пізнавальну активність та сприяти розширенню кругозору учнів; виховувати почуття гордості за свою країну.
8 грудня 2017 року викладачем Бобинець М.Т. проведено відкритий урок в 11 групі трактористів по правознавству на тему: «Поняття і загальна характеристика прав, свобод і обовязків людини і громадянина». Викладач відзначила, що головним елементом правового статусу людини і громадянина є права, свободи та обов’язки, в яких не лише фіксуються стандарти поведінки, а й розкриваються основні принципи взаємовідносин держави і особи. На уроці учні ознайомилися з історією підписання Загальної декларації прав людини, її змістом.
Протягом тижня учні ліцею під керівництвом викладачів Бобинець М.Т., Далекорей Н.І., психолога Савчин Л.Б. виготовили стенд «Правова освіта».







