8 січня 2026 року в КЗ «МПАЛ імені Михайла Данканича» ЗОР Марія Дудаш провела  методичну сесію з елементами тренінгу на тему «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?», метою якої стало осмислення сучасних вимог до професійної діяльності педагога та формування готовності до постійного саморозвитку. 

Під час сесії педагоги ознайомилися з поняттям професійної мобільності як інтегративної якості особистості, що передбачає здатність ефективно реагувати на зміни, адаптуватися до нових умов і успішно реалізовувати себе в професійній діяльності. Увагу було зосереджено на культурній, педагогічній та професійній мобільності, а також на  інструментальному, особистісному й діяльнісному компонентах. Окремо було розглянуто  питання вертикальної й горизонтальної професійної мобільності як шляхів підвищення педагогічної майстерності та професійного визнання.

Значну увагу під час методичної сесії було приділено ролі інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності педагога. Марія Василівна наголосила,  що формування ІКТ-компетентності є необхідною складовою професійної мобільності, адже сучасний освітній процес вимагає володіння цифровими інструментами, готовності до інновацій та навчання впродовж життя.

Завершальним етапом заходу стало проведення опитування «Моя професійна самооцінка», яке мало на меті сприяти усвідомленню педагогами власного професійного рівня, визначенню сильних сторін і зон подальшого розвитку. Запитання анкети охоплювали усвідомлення професійної ролі, рівень фахової й методичної підготовки, особливості роботи зі здобувачами освіти, готовність до саморефлексії та загальне професійне самопочуття. Опитування стало логічним підсумком методичної сесії та ще раз підкреслило, що професійна мобільність педагога починається з чесної самооцінки, внутрішньої готовності до змін і прагнення до професійного зростання.