Булінг у закладі освіти можна сміливо назвати «дорослою» проблемою. Адже дитяча агресія та систематичне цькування можуть призвести до жахливих наслідків.
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» заступницею директора з ВР Оксаною Кочан спільно зі здобувачами освіти 11 групи трактористів було організовано конференцію на тему «Проблема булінгу очима підлітка».
В ході конференції спікери висвітлили такі теми:
Фізичний булінг
Вербальний булінг
Булінг через стосунки
Кібербулінг
Сексуальний булінг
Упереджений булінг
Під час проведення даного заходу підлітки вчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту, знайомились з видами булінгу, відповідальністю за вчинення булінгу (цькування) та здобували навички ненасильницької поведінки та побудови особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті.
Цікаві ігри, перегляд відеороликів, створення колажів допомогли дітям зрозуміти, що будь-які прояви насильства (булінгу) над людиною неприпустимі і є порушенням її прав.
В своєму виступі Оксана Василівна наголосила, що діє національна гаряча лінія із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123.
Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.