УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Новини

11 травня 2020

День матері

МАМО МОЯ РІДНА ТА ЄДИНА

 

«Моя рідна, ти – моя душа
Ти в житті – моє благословення,
Моє сонце і моя весна,
Мої крила і моє натхнення!»

Галина Британ

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято – День матері – встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною

традицією.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Тож лідери учнівського самоврядування ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» створили цей святковий фото колаж на знак великої любові, шани та поваги до найрідніших і найближчих людей – матусь! 

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!


11 березня 2020

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ ТРЕНІНГИ В ЗОШ МУКАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

3 та 6 березня 2020 року в рамках взаємодії  з Мукачівським міськрайонним центром зайнятості, методистом Мукачівського ДПТНЗ МПАЛ ім.Данканича Варга Л.В. та активістами учнівського самоврядування проведено профорієнтаційні заходи – «Світ професій - і твій вибір» для учнівської молоді 8-11 класів в Дерценській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та Лавківської ЗОШ І-ІІ ст. Мукачівського району, відповідно.

В проведенні тренінгів взяли участь 119 учнів-випускників вищезазначених шкіл. Під час цього заходу учні ознайомились із виробничими професіями, за якими відбувається підготовка здобувачів освіти в ліцеї, правилами прийому до навчального закладу, отримали інформаційні матеріали та запрошення відвідати ліцей разом з батьками та друзями.

В програмі тренінгів використовувались вправи, ігри профорієнтаційного змісту, які дають можливість створити позитивне середовище, в якому учні можуть навчатися новим способам дій і поведінковим реакціям, експериментувати з новими стратегіями у вирішенні проблем, усвідомлено поставитися до вибору професійної діяльності.


20 лютого 2020

"'«ВДЯЧНІ ЗА ГІДНІСТЬ, СВОБОДУ, МАЙБУТНЄ!»

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

 

20 лютого ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за новий шанс для кожного українця побудувати країну своєї мрії, за можливість кожному мати свободу вибору.

Цього дня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича» класні керівники 22 та 31 груп трактористів Оксана Саморига, Неля Далекорей та члени учнівської ради ліцею Павло Портяник та Іван Гаджега провели відкриту виховну годину на тему: “Вдячні за гідність, свободу, майбутнє!”

            – «Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, взимі 2013-2014 років. Загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Від того моменту більшість з нас усвідомили обов'язок захищати свої конституційні права, демократичні цінності, свою країну та її незалежність. Маємо Честь і Гідність! Пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні! Слава Україні!»,- йшлося в виступах педагогів і учнів.

            Присутні на виховній годині педагоги та учні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

 


21 лютого 2020

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ В КОПИНІВСЬКІЙ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

20 лютого 2020 року методистом ДПТНЗ «Мукачівський професійний  аграрний ліцей ім.М.Данканича» Ліаною Варгою, представниками учнівського самоврядування ліцею та провідним фахівцем профорієнтації відділу активної підтримки Мукачівського міськрайонного центру зайнятості Оксаною Коваленко проведений профорієнтаційний тренінг «Світ професій і твій вибір»у Копинівській ЗОШ І-ІІ ступенів для учнів 8-9 класів.

Метою тренінгу  було активізувати інтерес учнів до самостійного вибору майбутньої робітничої професії на основі індивідуальних властивостей, схильностей, здібностей та вимог до сучасного ринку праці; оволодіння інструментами для свідомого і відповідального вибору професійної діяльності.

          Ліана Василівна та голова учнівської ради ліцею Василь Мартин  презентували робітничі професії, за якими здійснює підготовку кваліфікованих робітників навчальний заклад, навчально-матеріальну базу та умови, які створені для забезпечення освітнього процесу. Вони також розповіли присутнім про умови в ступу в ліцей, переваги обрання сьогодні саме робітничої професії та залишили в школі необхідні контактні дані.

 

 


30 січня 2020

102 РОКИ БОЮ ПІД КРУТАМИ. ЯК ЮНАКИ ЗАХИЩАЛИ КИЇВ

“Тут юнь прекрасна і свята, встелила землю в мить єдину”…   В. Письменний

Крути... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва та символ національної трагедії та безпечності. 29 січня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. Михайла Данканича» відбулась відкрита виховний година памяті на тему: “102 роки бою під Крутами. Як юнаки захищали Київ”.

            Класний керівник 11 групи трактористів Руслана Іванівна Гуледза та члени учнівської ради ведучі Світлана Янцо та Василь Мартин розповіли присутнім в конференц-залі ліцею про бій, який відбувся між київськими студентами і більшовиками 102 роки тому, де студенти полягли в нерівній боротьбі з більшовицьким військом, яке вдесятеро перевищувало чисельність юних українців. В ході години спілкування мова йшла про те, що десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як в закордонній, так і у вітчизняній історіографії.  Проте серед героїчних сторінок нашого недавнього минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – „Крути”! Саме тому бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності.

            Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті. хто загинув у битві під Крутами, на Майдані, в зоні АТО та сьогодні гинуть на Донбасі назавжди залишаться в нашій пам’яті, вони полягли. щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі.  Присутні педагоги та учні хвилиною мовчання  вшанували пам’ять загиблих українців за свободу та незалежність Батьківшини.

            Підбив підсумки відкритої години спілкування заступник директора ліцею з виховної роботи Олександр Олегович Кумечко. Він зазначив, що мета заходу, яка полягала у вихованні в молоді почуття патріотизму, відданості Батьківщині, любові до рідного краю, поваги до історичних пам’яток і шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої держави, була досягнута.

            Сьогодні, 30 січня педагоги та учні ліцею переглянули та обговорили відеофільм “Крути. Молода кров”.

“Нема любові понад ту,

Що окропила кров'ю Крути.

І ту гарячу кровсвяту.

Землі вкраїнській - не забути!”

29 січня 2020

НЕ БУДЬ СОБІ ВОРОГОМ

29 січня в гуртожитку ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» проведено відкритий виховний захід на тему: «Не будь собі ворогом». Вихователь Ольга Папп та члени ради гуртожитку Вадим Пітра (12 гр.автослюсарів) та Василь Пилипів (14 гр.електоромонтерів) довели до учнів інформацію про шкідливі звички, а саме: паління, алкоголізм та наркоманії, які можуть зруйнувати не лише здоровя, але й життя людини. Мета заходу полягала в ознайомленні учнів зі страшними наслідками шкідливих звичок, застереженні молодих людей не стати залежними від них.

- «Ми зібрались, щоб поговорити про те, як розвинути почуття відповідальності за своє здоров’я та здоров’я інших людей. Адже шкідливі звички не тільки впливають на життя і здоров’я молодого покоління, але приносять біль і нестерпні муки рідним та близьким», - зазначила вихователь в розмові зі своїми підопічними.

Також в ході заходу було проведене тестування учнів на предмет залежності від шкідливих звичок. Вразили присутніх й повчальні, змістовні та доцільні для перегляду молодими людьми відеофільми «Правда про куріння», «Чим небезпечний підлітковий алкоголізм?», «Про реальне життя наркоманів».

Тож здоровий спосіб життя, заняття фізичною культурою, спортом, уміння розважатися та мати власні приємні звички, надають великі можливості для розвитку особистості, уміння знайти свій шлях у житті та бути здоровим і активним до глибокої старості.19 грудня 2019

Стежками добра, милосердя і любові

Свято Миколая – це свято родинного тепла, турботи, любові рідних, близьких, поваги колег і друзів, а також такий день коли кожен повинен допомогти в чомусь хворим, немічним людям, які втратили віру в себе, в можливість бути здоровим і щасливим.

Такої  допомоги потребують як діти так і дорослі. Щоб хоч трошки їм в цьому допомогти учні нашого ДПТНЗ «МПАЛ ім.М.Данканича»  разом із студентами Мукачівського державного університету,  під  керівництвом благодійного фонду «Матері Терези», президентом якого є  І.О.Радиш, під патронатом  міської Мукачівської влади здійснили  захід милосердя, добра і любові «Стежками Миколая»,  під час якого зібрали кошти на лікування онкохворих  дітей, які потребують серйозного і дороговартісного лікування.

Наші учні – «миколайчики», пишалися собою, що змогли внести вклад у таку нелегку, але вдячну справу – допомогти тим дітям, які цього чекають від небайдужих людей і серед таких небайдужих – наш педагогічний і учнівський колектив.

Бажаємо всім миру, добра, щастя, здійснення бажань, а головне здоров’я!2 грудня 2019

"За Україну, за її волю, за народ!"

            30 листопада 2019 року  в обласному центрі Закарпаття - місті Ужгороді - відбулося святкове (до дня Збройних Сил України) підбиття підсумків п'ятого обласного конкурсу учнівських творчих робіт "Захисники України: історія і сьогодення".

            В прекрасній святковій програмі взяли участь ветерани бойових дій, воїни теперішніх Збройних Сил та добровольці, які пройшли горнило російсько-української війни, педагоги та учні навчальних закладів краю.

В номінації "Фоторобота" Андрій Конусіков, учень 12 групи автослюсарів нашого ліцею, посів призове ІІ місце серед фоторобіт усіх навчальних закладів о бласті! Андрій нагороджений дипломом департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА. Його фоторобота має глибоко символічну назву - "За Україну, за її волю, за народ!" В ній відображено історію боротьби за рідну землю українців (в постаті козацького воїна) та сьогодення (в постаті сучасного українського захисника), які чинили і чинять свої звитяги під Покровом Пресвятої Богородиці Діви Марії. Також фоторобота містить світлини, що присвячені вшануванню пам'яті випускника ліцею Віталія Гопонька, який самовіддано, у складі легендарної 128 Закарпатської гірсько-піхотної (нині - гірсько-штурмової бригади) служив Батьківщині і геройськи загинув на Донбасі. Замисел фотороботи полягає у короткій фразі "Ніхто не забутий, ніщо не забуте..."

            Не забуде Україна ніколи подвигу своїх синів!


25 листопада 2019

ТИЖДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Краю мій рідний , моя сторона , Ти для мене – найкраща у світі! Україно моя ти у серці – одна.

Як в віночку , барвистому цвіті!

 

На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню учнями свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей.

З метою виховання патріотичної свідомості учнів,  бажання стати гідними громадянами України у ДПТНЗ Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича з 18 по 22 листопада  проходив тиждень національно-патріотичного виховання. Згідно затвердженого плану педагогами, членами учнівської ради, гуртківцями було проведено низку змістовних і цікавих заходів. Так, в бібліотеці ліцею функціонували виставки літератури та інформаційні бюлетені Моя країна – Україна, до Дня Гідності і Свободи та до Дня пам’яті жертв голодоморів  в Україні.

Преможцем І етапу обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему “Захисники України: історія і сьогодення” став учень 12 групи автослюсарів Андрій Конусіков з фотороботою “За Україну, за її волю, за народ!”. Тепер ця фоторобота буде презентувати наш навчальний заклад на ІІІ етапі Конкурсу. Тож побажаємо Андрію перемоги!

   Година пам’яті “Голодомори в Україні – акт геноциду. Пам’ятаємо”, яку підготувала та 20 листопада провела разом з гуртківцями Антоніною Лакатош та Валентиною Туряницею класний керівник 31 групи трактористів Неля Далекорей, зворушила усіх присутніх своїм потужним емоційним забарвленням. Документальні відеокадри, вірші про голодомор, витяги з документів, свідчення та скорботні сторінки щоденників очевидців, хвилина мовчання та запалені свічки в пам’ять про багатомільйонні жертви ні в чому не винних людей, не залишили байдужими жодного учня, жодного присутнього в конференцзалі.

“Голодомори в Україні були спробами зламати волю українців. Але історія показала, що це - неможливо. Нині доля Батьківщини в руках Ваших батьків, завтра – у Ваших. Аби трагедії народу ніколи не повторилися необхідно, щоб Ваші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – шляхетними,”- звернулася до учнів педагог, завершуючи годину пам’яті. 

            Не менш змістовним, хвилюючим і цікавим, насиченим віршами, піснями і відеохронікою з Майдану був, проведений 21 листопада, позакласний захід до Дня Гідності і Свободи, мета якого полягала у вшануванні патріотизму та мужності громадян, які  восени 2004 року, листопаді 2013 - лютому 2014 років стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України, її європейського вибору. Позакласний захід підготували та провели члени учнівської ради ліцею, учні 11 групи трактористів разом з класним керівником Русланою Гуледзою.

22 листопада в кожній навчальній групі була проведена виховна година за єдиною темою: “Революція гідності: ціна свободи”. Тож виховуючи патріотів, ми піклуємося про майбутнє України. Ми маємо надію, що навчимо дітей жити з вірою в майбутнє нашої незалежної держави і пам’ятати, що є святині, які ні з чим не можна зрівняти: Батьківщина, відданість народу й тій землі, де народися і виріс!

            Підбиваючи підсумки проведення Тижня національно-патріотичного виховання, заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Шпеник відзначила високий рівень підготовки заходів та підкреслила, що їх проведення дає можливість формувати в учнів  почуття   патріотизму, виховувати власну національну гідність,  гордість засвою Батьківщину та повагу до історії українського народу.

 

Я вірю, Вітчизно, ти станеш на ноги,

Махнуть золотистим крилом рушники,

І щастя затьмить всі печалі й тривоги

На вічні роки і прийдешні віки!


11 жовтня 2019

НА ЗАХИСТІ БАТЬКІВЩИНИ

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна!

 

10 жовтня в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” класний керівник 23 групи автослюсарів Руслан Футуйма провів відкриту виховну годину, присвячену Дню захисника України, який вшосте цього року відзначається разом із Днем українського козацтва та святом Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня.

            Сучасна незалежна Україна – держава і народ – є нащадками Київської Русі, козацтва, збройних формувань УНР та ЗУНР, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Присутні на виховній годині педагоги та учні вшанували пам’ять загиблих в боротьбі за незалежність України хвилиною мовчання.Ми віримо, що незабаром усе скінчиться: солдати повернуться додому, відбудуються села та міста на Сході, відновиться економіка, настане тиша, спокій, мир” - звучало з уст організаторів заходу та його ведучих.

            Цього ж дня у спортивному залі ліцею з ініціативи членів учнівської ради та під керівництвом Віталії Халілової відбулись традиційне щорічне спортивне святоКозацькі забави”, в якому взяли участь представники від усіх учнівських груп. У складі 2 команд - “Козацький штурм” та “Козацький натиск - учасники змагалися за семи конкурсними видами:- “Передача листа”;

- “Втеча полоненого з полону”;

- “Влучний приціл”;

- “Сильна рука”;

- “Садіння картоплі”;

- Як козаки розважалися


- “Козацька вдача”.


 

В запеклій, безкомпромісній та чесній боротьбі перемогла команда Козацький натиск із загальним рахунком 46:20.


4 жовтня 2019

ЗІ СВЯТОМ, ВАС, ШАНОВНІ ПЕДАГОГИ!

Виховує все: люди, речі, явища, але перш за все, люди. З них на першому місці — батьки і педагоги.
Антон Макаренко

4 жовтня, в переддень професійного свята, в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

IMG_256IMG_256IMG_256

Директор навчального закладу заслужений працівник народної освіти України Василь Васильович Ковбаско в своєму привітанні зазначив, що “немає завдання більш благородного, ніж бути педагогом, давати людям знання, готувати їх до життя в суспільстві. Адже навчаються всі. Тож День педагогічного працівника справедливо вважається всенародним святом”. Василь Васильович подякував педагогам за невтомну, самовіддану та надзвичайно потрібну працю, за вірність обраній справі та високий професіоналізм, побажав їм подальших успіхів на освітянській ниві.

Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність відзначені заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Іванівна Шпеник і майстер виробничого навчання, голова профспілкового комітету Андрій Петрович Тимко. Наказом директора усі працівники ліцею з нагоди свята були заохочені грошовими преміями.

 

 

20191004_091857IMG_256IMG_256IMG_256IMG_256

Також  грамоти та солодкі призи були вручені переможцям конкурсів святкових стіннівок та композицій Дари осені, “Букет для педагога”. Серед кращих - учні 14 групи електромонтерів, 22 групи трактористів, 32 та 13 групи автослюсарів.


3 жовтня 2019

ОБРАНО НОВИЙ СКЛАД УЧНІВСЬКОЇ РАДИ

            3 жовтня в ДПТНЗ "Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича" відбулось засідання учнівської ради. В засіданні взяли участь члени учнівської ради, новообрані старости учнівських груп та обдаровані учні. В ході засідання було обрано головою учнівської ради учня 21 групи трактористів Василя Мартина, а також дообрано до складу учнівської ради, нових активістів замість учнів, які вибули з ліцею у зв’язку із закінченням навчального закладу. Також на засіданні було визначено першочергові завдання ради на навчальний рік, обговорено та затверджено план заходів на перше півріччя 2019-2020 навчального року. 

Склад учнівської ради ліцею

18 вересеня 2019

ГУРТОЖИТОК - НАШ РІДНИЙ ДІМ

Щороку, 22-25% учнів, які навчаються в ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича”, проживають в учнівському гуртожитку. Без сумніву для них він в роки навчання стає не просто місцем проживання, а другою домівкою. Тож забезпечення належних соціально-побутових умов, навчання, змістовного відпочинку і дозвілля учнів у гуртожитку є одним із пріоритетних завдань не лише педагогічного колективу навчального закладу, але й органів учнівського самоврядування.
            17 вересня в ліцеї за участю вихователів, майстрів виробничого навчання та медичних працівників були проведені збори учнів, які проживають в гуртожитку. На зборах
вихователі Віталія Халілова та Ольга Папп ознайомили учнів з правилами внутрішнього розпорядку, провели інструктаж з техніки безпеки, ознайомили їх з працівниками медичного пункту, бібліотеки та психологічної служби. Під час зборів було дообрано раду гуртожитку, яка поповнилася найбільш активними учнями груп 1-го курсу.


2 вересеня 2019

В ліцеї відзначили День знань

            2 вересня  в  ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулися заходи з нагоди Дня Знань. Під урочисту мелодію Державного Гімну України було піднято Державний Прапор України. Із словами привітання до педагогів, учнів та батьків звернувся заслужений працівник народної освіти України, директор ліцею Ковбаско Василь Васильович. Він привітав присутніх з початком нового 2019-2020 навчального року і наголосив, що саме робітничі професії сьогодні є основою  розвитку аграрного сектора нашої економіки і користуються попитом на ринку праці.

            Привітав учнів та педагогів з початком нового навчального року колишній учень ліцею, а нині – депутат Мукачівської міської ради, роботодавець Переста Олександр Михайлович. З напутнім словом та благословенням звернувся священнослужитель отець Іван. Він окропив присутніх освяченою водою і побажав благодатного навчального року.

            Прозвучав Гімн України, і педагоги повели своїх вихованців в навчальні кабінети на виховні години на тему: «Україна – єдина країна» та «Людина серед людей».

22 березеня 2019

ВОДА -  ЦЕ ЖИТТЯ!

Жива вода дає життя Всьому живому в світі. Якщо живе жива вода, Тоді земля у цвіті.

               Любов Забашта

Всесвітній день води відзначається щороку 22 березня. Це свято було засновано в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН.

В Україні цей день святкують з 1995 року. Найголовніший девіз цього свята: «Вода – це життя». Насправді, де вода, там вирує життя. Адже й організм людини на 2/3 складається з води. Тому якість питної води – найголовніша запорука здоров’я людини.

Водні ресурси планети Земля - величезні. Але пам’ятаймо, що запаси прісної води доступної для використання, становлять лише 1% від загальної кількості.

   

Питні джерела забруднюються в результаті скидання в них відходів виробництва і об’єктів сільського господарства. Тому основною ідеєю позакласного заходу в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича» був заклик до економного та розумного використання питної води та підвищення екологічної культури учнів. Цікаві доповіді підготували класний керівник 14 групи електромонтерів Михайло Лендєл, учні 12 групи трактористів Микола Бубряк та учениця 14 групи електромонтерів Анастасія Ригун.

Тож день 22 березня дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишного середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. 

«Вода! В тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся, не знаючи, що це таке, не можна сказати, що ти потрібна для життя: ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити нашими почуттями, з тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже розпрощалися. Ти найбільше багатство на світі!» - Антуан де Сент-Екзюпері.

14 лютого 2019

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ «МЕЛОДІЯ СЕРДЕЦЬ»

Любов безмежний, чудовий дар,

Що дав творець своєму створінню.

Любов — це жертва, серця жар, І райський спокій у терпінні.

День святого Валентина, який щорічно відзначають 14 лютого, здавна оповитий різними таємницями та легендами його походження. Одні прихильники свята закоханих надають романтичного значення цьому дню, інші ж – розцінюють його лише з комерційних поглядів. Проте все ж варто дізнатись, звідки ми можемо брати витоки та історію всім відомої дати.

Саме такою була мета проведення години спілкування на тему: «Мелодія сердець» в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича», яку підготували і провели з учнями, які проживають в гуртожитку, вихователі  Віталія Халілова та Ольга Папп. Педагоги ознайомили учнів з історією виникнення свята, особливостями святкування дня святого Валентина у різних країнах світу, розповіли про цікаві факти залицянь, як зустрічались, сватались давні українці та про правильний  етикет поведінки на побаченні.

...

Зацікавили учнів також і питання вікторини за темою: "Кохання". Усі присутні на годині спілкування були заохочені позитивним настроєм, а найактивніші учасники, серед яких Михайло Цибар, Павло Портяник, Оскар Шварц, ще й  валентинками. Година спілкування пройшла у не вимушеній, цікавій і веселій атмосфері.


23 січня 2019

Україна – єдина родина! 100 років Акту Злуки!

Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна-єдина, –

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь, – казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі.


Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2017 року №871 щорічно 22 січня – в день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – відзначається День Соборності України. Цього ж дня, через 27 років, у 1946 році була утворена Закарпатська область у складі України.

Тож, у відповідності до листа Адміністрації Президента України від 9.01.2019 року та розпорядження голови Закарпатської ОДА від 15.01.2019 року №13, в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. Михайла Данканича» були сплановані заходи щодо відзначення цих знаменних подій.

Так, 21 січня 2019 року, в переддень 100-річчя Акту Злуки та 73-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України, відбулось засідання секції викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін. Були обговорені питання зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності України та історичного значення утворення Закарпатської області.

22 січня 2019 року класний керівник 32 групи автослюсарів, викладач історії Марія Томашівна Бобинець, разом із представниками учнівської ради ліцею Олександром Гречиним та Костянтином Бакуліним, провела відкриту годину спілкування на тему: «Україна – єдина родина!». В ході години спілкування йшлося про те, що українська революція 1917-1921 років дала можливість нарешті реалізувати споконвічне прагнення українців отримати незалежну національну державу. Адже внаслідок перебування переважної більшості українських земель у складі двох імперій, українських національних державних утворень постало теж два. Першою на руїнах Російської імперії була проголошена Українська Народна Республіка. Пізніше, вже в листопаді 1918 р. на тернах колишньої Австро-Угорщини утворилася Західно-Українська Народна Республіка.


Але об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу через низку причин не було доведене до кінця. Разом з тим, хоча соборність України і не вдалося утвердити, Акт злуки задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до постання сучасної соборної суверенної України.

Класний керівник 12 групи трактористів Оксана Володимирівна Саморига розповіла присутнім про те, що протягом тривалого часу територія сучасної Закарпатської області України входила до складу різних держав: Угорського королівства, Австро-Угорщини, Чехословацької Республіки і знову Угорщини. Та після визволення України від нацистів, Указом президії Верховної Ради СРСР від 22 січня 1946 року у складі Української РСР було створено Закарпатську область із центром у місті Ужгороді. Символічно, що дата створення області співпадає зі святкуванням Дня соборності України.

Цього ж дня в гуртку «Я-патріот» відбулось практичне заняття на тему: «100 років Акту Злуки 22 січня 1919 року. Разом з власної волі». В ході підбиття підсумків 23 січня, заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Іванівна Шпеник, дала високу оцінку підготовці педагогів та членів учнівського самоврядування до проведення вищезазначених виховних заходів.

Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.20 листопада 2018

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ


Незалежна моя Батьківщина,
Я борюся за тебе щодня!
Ти для мене, як матір – єдина,
Богом дана нам рідна земля!
Олександр Кобиляков


20 листопада 2018 року, в рамках Тижня національно-патріотичного виховання, з ініціативи учнівської ради ліцею в ДПТНЗ «Мукачівський професійний ліцей ім.М.Данканича» проведено конкурс на краще декламування віршів українських поетів.
Голова учнівської ради ліцею Борис Вінярський та його заступники Світлана Янцо та Костянтин Бакулін створили ініціативну групу, яка розробила сценарій конкурсу, підібрала тематичні віршідля декламування та запропонувала порядок його проведення. Метою конкурсу ставилось: виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за свою націю і державу, співпереживання за долю рідного народу, створення умов для розвитку юних талантів та обдарувань.
Тож присутні в конференц-залі ліцею педагоги та учні мали можливість почути думки українських поетів про рідну країну, про їх почуття та переживання за долю України та її народу, про війну на Сході нашої держави. Прозвучали вірші, які написані і широковідомими поетами, і тими талановитими митцями, чия літературна творчість ще зовсім молода.


За оцінками журі конкурсу, серед 12 учасників, переможцями визначено:
- Світлану Янцо, яка посіла І місце в конкурсі з віршом Дарини Федорович «Бабусине серце»;
- Павла Портяника – члена учнівської ради – ІІ місце, який декламував вірш «Незалежна Україна» Олександра Кобилякова;
- Андрія Финзя – старосту групи, члена учнівської ради – ІІІ місце з віршом «Країна моя - Україна», автора Федора Пантова.
Переможців конкурсу нагороджено грамотами директора ліцею та заохочувальними солодкими призами. Але, потрібно визнати, що переможцями стали усі: і учнівське самоврядування в цілому, і кожен учасник зокрема!


14 вересня 2017

Засідання учнівської ради

14 вересня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулись збори лідерів учнівських колективів. На зборах було відрекомендовано новообраних командирів груп перших курсів. Також було обрано голову учнівської ради ліцею. Ним став один із кращих учнів навчального закладу Вінярський Борис, учень 22 групи автослюсарів.

Учасники зборів добрали учнів до складу комісій учнівської ради. Таким чином, у 2017 – 2018 навчальному році роботою учнівської ради керуватимуть: голова учнівської ради – Вінярський Борис та два заступники – Мигович Василь та Попович Ніколета. На зборах також було затверджено склад комісій, в яких будуть працювати лідери учнівських груп.

В ході зборів було коротко проаналізовано підсумки роботи учнівської ради в минулому навчальному році та обговорено основні масові заходи, які відбудуться у ліцеї у першому семестрі 2017 – 2018 навчального року та роль учнівської ради у їх підготовці і проведенні.


13 вересня 2017

Збори учнів, які проживають у гуртожитку

12 вресня2017 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулися збори учнів, які проживають в гуртожитку. Особливу увагу було приділено першокурсникам, яким необхідно якомога швидше адаптуватися до нових для себе умов.В ході зборів було проведено вибори складу ради гуртожитку.

Склад ради гуртожитку на 2017 – 2018н.р.:

Заступник директора ліцею з виховної роботи Кумечко О.О. звернув особливу увагу учнів на додержання кожним зразкової дисципліни, розпорядку дня та правил проживання в гуртожитку. Він закликав учнів бережно ставитись до майна та інвентарю ліцею, економно використовувати електроносії та воду, дотримуватись правил пожежної безпеки. «Адже гуртожиток – наш другий дім!», - підкреслив Олександр Олегович.

Медична сестра ліцею Пічугіна М.М. розповіла учням про важливість дотримання санітарно-гігієнічних норм в кімнатах для проживання, особистої гігієни в повсякденному житті та правильного харчування для молодого організму, а також поінформувала учнів про те, до кого і куди слід звертатися при необхідності за медичною допомогою.

Вихователь Халілова В.В., довела до відома учнів розпорядок дня, права та обов’язки мешканців гуртожитку, обов’язки чергових учнів. Вона розповіла учням про найбільш цікаві заходи, проведені в минулому навчальному році, а також запевнила присутніх, що життя у гуртожитку і надалі буде цікавим та змістовним.

Яндекс.Метрика