УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Новини

18 вересеня 2019

ГУРТОЖИТОК - НАШ РІДНИЙ ДІМ

Щороку, 22-25% учнів, які навчаються в ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича”, проживають в учнівському гуртожитку. Без сумніву для них він в роки навчання стає не просто місцем проживання, а другою домівкою. Тож забезпечення належних соціально-побутових умов, навчання, змістовного відпочинку і дозвілля учнів у гуртожитку є одним із пріоритетних завдань не лише педагогічного колективу навчального закладу, але й органів учнівського самоврядування.
            17 вересня в ліцеї за участю вихователів, майстрів виробничого навчання та медичних працівників були проведені збори учнів, які проживають в гуртожитку. На зборах
вихователі Віталія Халілова та Ольга Папп ознайомили учнів з правилами внутрішнього розпорядку, провели інструктаж з техніки безпеки, ознайомили їх з працівниками медичного пункту, бібліотеки та психологічної служби. Під час зборів було дообрано раду гуртожитку, яка поповнилася найбільш активними учнями груп 1-го курсу.

22 березеня 2019

ВОДА -  ЦЕ ЖИТТЯ!

Жива вода дає життя Всьому живому в світі. Якщо живе жива вода, Тоді земля у цвіті.

               Любов Забашта

Всесвітній день води відзначається щороку 22 березня. Це свято було засновано в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН.

В Україні цей день святкують з 1995 року. Найголовніший девіз цього свята: «Вода – це життя». Насправді, де вода, там вирує життя. Адже й організм людини на 2/3 складається з води. Тому якість питної води – найголовніша запорука здоров’я людини.

Водні ресурси планети Земля - величезні. Але пам’ятаймо, що запаси прісної води доступної для використання, становлять лише 1% від загальної кількості.

   

Питні джерела забруднюються в результаті скидання в них відходів виробництва і об’єктів сільського господарства. Тому основною ідеєю позакласного заходу в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича» був заклик до економного та розумного використання питної води та підвищення екологічної культури учнів. Цікаві доповіді підготували класний керівник 14 групи електромонтерів Михайло Лендєл, учні 12 групи трактористів Микола Бубряк та учениця 14 групи електромонтерів Анастасія Ригун.

Тож день 22 березня дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишного середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. 

«Вода! В тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся, не знаючи, що це таке, не можна сказати, що ти потрібна для життя: ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити нашими почуттями, з тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже розпрощалися. Ти найбільше багатство на світі!» - Антуан де Сент-Екзюпері.

14 лютого 2019

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ «МЕЛОДІЯ СЕРДЕЦЬ»

Любов безмежний, чудовий дар,

Що дав творець своєму створінню.

Любов — це жертва, серця жар, І райський спокій у терпінні.

День святого Валентина, який щорічно відзначають 14 лютого, здавна оповитий різними таємницями та легендами його походження. Одні прихильники свята закоханих надають романтичного значення цьому дню, інші ж – розцінюють його лише з комерційних поглядів. Проте все ж варто дізнатись, звідки ми можемо брати витоки та історію всім відомої дати.

Саме такою була мета проведення години спілкування на тему: «Мелодія сердець» в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича», яку підготували і провели з учнями, які проживають в гуртожитку, вихователі  Віталія Халілова та Ольга Папп. Педагоги ознайомили учнів з історією виникнення свята, особливостями святкування дня святого Валентина у різних країнах світу, розповіли про цікаві факти залицянь, як зустрічались, сватались давні українці та про правильний  етикет поведінки на побаченні.

...

Зацікавили учнів також і питання вікторини за темою: "Кохання". Усі присутні на годині спілкування були заохочені позитивним настроєм, а найактивніші учасники, серед яких Михайло Цибар, Павло Портяник, Оскар Шварц, ще й  валентинками. Година спілкування пройшла у не вимушеній, цікавій і веселій атмосфері.


23 січня 2019

Україна – єдина родина! 100 років Акту Злуки!

Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна-єдина, –

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь, – казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі.


Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2017 року №871 щорічно 22 січня – в день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – відзначається День Соборності України. Цього ж дня, через 27 років, у 1946 році була утворена Закарпатська область у складі України.

Тож, у відповідності до листа Адміністрації Президента України від 9.01.2019 року та розпорядження голови Закарпатської ОДА від 15.01.2019 року №13, в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. Михайла Данканича» були сплановані заходи щодо відзначення цих знаменних подій.

Так, 21 січня 2019 року, в переддень 100-річчя Акту Злуки та 73-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України, відбулось засідання секції викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін. Були обговорені питання зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності України та історичного значення утворення Закарпатської області.

22 січня 2019 року класний керівник 32 групи автослюсарів, викладач історії Марія Томашівна Бобинець, разом із представниками учнівської ради ліцею Олександром Гречиним та Костянтином Бакуліним, провела відкриту годину спілкування на тему: «Україна – єдина родина!». В ході години спілкування йшлося про те, що українська революція 1917-1921 років дала можливість нарешті реалізувати споконвічне прагнення українців отримати незалежну національну державу. Адже внаслідок перебування переважної більшості українських земель у складі двох імперій, українських національних державних утворень постало теж два. Першою на руїнах Російської імперії була проголошена Українська Народна Республіка. Пізніше, вже в листопаді 1918 р. на тернах колишньої Австро-Угорщини утворилася Західно-Українська Народна Республіка.


Але об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу через низку причин не було доведене до кінця. Разом з тим, хоча соборність України і не вдалося утвердити, Акт злуки задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до постання сучасної соборної суверенної України.

Класний керівник 12 групи трактористів Оксана Володимирівна Саморига розповіла присутнім про те, що протягом тривалого часу територія сучасної Закарпатської області України входила до складу різних держав: Угорського королівства, Австро-Угорщини, Чехословацької Республіки і знову Угорщини. Та після визволення України від нацистів, Указом президії Верховної Ради СРСР від 22 січня 1946 року у складі Української РСР було створено Закарпатську область із центром у місті Ужгороді. Символічно, що дата створення області співпадає зі святкуванням Дня соборності України.

Цього ж дня в гуртку «Я-патріот» відбулось практичне заняття на тему: «100 років Акту Злуки 22 січня 1919 року. Разом з власної волі». В ході підбиття підсумків 23 січня, заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Іванівна Шпеник, дала високу оцінку підготовці педагогів та членів учнівського самоврядування до проведення вищезазначених виховних заходів.

Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.20 листопада 2018

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ


Незалежна моя Батьківщина,
Я борюся за тебе щодня!
Ти для мене, як матір – єдина,
Богом дана нам рідна земля!
Олександр Кобиляков


20 листопада 2018 року, в рамках Тижня національно-патріотичного виховання, з ініціативи учнівської ради ліцею в ДПТНЗ «Мукачівський професійний ліцей ім.М.Данканича» проведено конкурс на краще декламування віршів українських поетів.
Голова учнівської ради ліцею Борис Вінярський та його заступники Світлана Янцо та Костянтин Бакулін створили ініціативну групу, яка розробила сценарій конкурсу, підібрала тематичні віршідля декламування та запропонувала порядок його проведення. Метою конкурсу ставилось: виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за свою націю і державу, співпереживання за долю рідного народу, створення умов для розвитку юних талантів та обдарувань.
Тож присутні в конференц-залі ліцею педагоги та учні мали можливість почути думки українських поетів про рідну країну, про їх почуття та переживання за долю України та її народу, про війну на Сході нашої держави. Прозвучали вірші, які написані і широковідомими поетами, і тими талановитими митцями, чия літературна творчість ще зовсім молода.


За оцінками журі конкурсу, серед 12 учасників, переможцями визначено:
- Світлану Янцо, яка посіла І місце в конкурсі з віршом Дарини Федорович «Бабусине серце»;
- Павла Портяника – члена учнівської ради – ІІ місце, який декламував вірш «Незалежна Україна» Олександра Кобилякова;
- Андрія Финзя – старосту групи, члена учнівської ради – ІІІ місце з віршом «Країна моя - Україна», автора Федора Пантова.
Переможців конкурсу нагороджено грамотами директора ліцею та заохочувальними солодкими призами. Але, потрібно визнати, що переможцями стали усі: і учнівське самоврядування в цілому, і кожен учасник зокрема!


14 вересня 2017

Засідання учнівської ради

14 вересня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулись збори лідерів учнівських колективів. На зборах було відрекомендовано новообраних командирів груп перших курсів. Також було обрано голову учнівської ради ліцею. Ним став один із кращих учнів навчального закладу Вінярський Борис, учень 22 групи автослюсарів.

Учасники зборів добрали учнів до складу комісій учнівської ради. Таким чином, у 2017 – 2018 навчальному році роботою учнівської ради керуватимуть: голова учнівської ради – Вінярський Борис та два заступники – Мигович Василь та Попович Ніколета. На зборах також було затверджено склад комісій, в яких будуть працювати лідери учнівських груп.

В ході зборів було коротко проаналізовано підсумки роботи учнівської ради в минулому навчальному році та обговорено основні масові заходи, які відбудуться у ліцеї у першому семестрі 2017 – 2018 навчального року та роль учнівської ради у їх підготовці і проведенні.


13 вересня 2017

Збори учнів, які проживають у гуртожитку

12 вресня2017 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулися збори учнів, які проживають в гуртожитку. Особливу увагу було приділено першокурсникам, яким необхідно якомога швидше адаптуватися до нових для себе умов.В ході зборів було проведено вибори складу ради гуртожитку.

Склад ради гуртожитку на 2017 – 2018н.р.:

Заступник директора ліцею з виховної роботи Кумечко О.О. звернув особливу увагу учнів на додержання кожним зразкової дисципліни, розпорядку дня та правил проживання в гуртожитку. Він закликав учнів бережно ставитись до майна та інвентарю ліцею, економно використовувати електроносії та воду, дотримуватись правил пожежної безпеки. «Адже гуртожиток – наш другий дім!», - підкреслив Олександр Олегович.

Медична сестра ліцею Пічугіна М.М. розповіла учням про важливість дотримання санітарно-гігієнічних норм в кімнатах для проживання, особистої гігієни в повсякденному житті та правильного харчування для молодого організму, а також поінформувала учнів про те, до кого і куди слід звертатися при необхідності за медичною допомогою.

Вихователь Халілова В.В., довела до відома учнів розпорядок дня, права та обов’язки мешканців гуртожитку, обов’язки чергових учнів. Вона розповіла учням про найбільш цікаві заходи, проведені в минулому навчальному році, а також запевнила присутніх, що життя у гуртожитку і надалі буде цікавим та змістовним.

Яндекс.Метрика