Стоп, булінг!

Якщо ви стали свідком булінгу в навчальному закладі відправте анонімне повідомлення

Ваше ім'я:
Email:
Номер телефону:
Повідомлення:

18 лютого 2022

СТОП, БУЛІНГ!

ПЛАН заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ліцеї на 2021/2022 навчальний рік

З 27 вересня по 1 жовтня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» пройшов тиждень протидії боулінгу «Стоп, боулінг!». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про булінг (цькування) та його види, про адміністративну відповідальність за його вчинення. Учні почули інформацію про те, чим булінг відрізняється від звичайного конфлікту.

  • ПЛАН заходів щодо профілактики булінгу на 2021-2022 навчальний рік


  • МИ – ПРОТИ НАСИЛЛЯ!

  • 8 грудня 2020 року, з ініціативи дирекції, в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича” відбулась зустріч педагогів та учнів із заступником начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Іриною Дрогобецькі з Мукачівського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БУЛІНГ

Тема булінгу на сьогодні є резонансною. За даними досліджень, Україна увійшла до ТОП-10 країн із поширеною дитячою агресією у закладах освіти. Жертвами при цьому є здебільшого учні від 11 до 15 років.

Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не лише за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.

Законом визначено, що булінг (цькування) це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Витяг із Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих

актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.  Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.  На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

3.  Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1.    Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.

2.    Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3.    Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4.    Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн. або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.

Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн. або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. 

МИ - ПРОТИ БУЛНГУ!

В період з 16 по 20 вересня 2019 року в ДПТНЗ Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканча проведений Тиждень протидії булінгу. Адже від того, в якій атмосфері перебувають учні, залежить їх настрій, їх здоров’я, їх бажання вчитися, і врешті-решт бажання приходити до закладу освіти. Тижнем... передбачалось проведення наступних заходів:

 

 

1.

Розгляд питання протидії булінгу на нараді з педпрацівниками ліцею

16.09

2.

Виступ юристів Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області перед учнями груп 1 курсу на тему: “Зупинемо булінг разом!”

16.09

3.

Година спілкування з учнями, які проживають в гуртожитку ліцею на тему: “Булінг: агресор, жертва, спостерігач”

17.09

4.

Анкетування здобувачів освіти з питань протидії булінгу

18.09

5.

Зустріч учасників освітнього процесу з представниками ювенальної превенції Мукачівського міського відділу поліції  “Не допускай проявів буліну над собою. Допоможи другу”.

19.09

6.

Проведення виховної години за єдиною темою: “Я проти булінгу”

20.09

7.

Підбиття підсумків Тижня протидії булінгу.

20.09

 

Жвавий інтерес та високу активність учнів викликало інтерактивне заняття на тему: “Зупинемо булінг разом!”, яке 16 вересня провела фахівець Головного територіального управління юстиції у Закарпатській областіі Ганна Пивовар. Ліцеїсти дізналися не лише про алгоритм дій в ситуації булінгу та відповідальність, яка передбачена за це (штраф від 850 грн. або громадські роботи від 20 годин, діяння, вчинене повторно протягом року або групою осіб, - штраф від 1700 грн або громадські роботи від 40 годин), але й переглянули відео та взяли участь у рольових іграх, під час яких навчилися правильно реагувати на різні ситуації, де присутній булінг.

 

 

Проблемам запобігання булінгу в учнівській спільноті були присвячені година спілкування з учнями, які проживають в гуртожитку 17 вересня та виховна година в навчальних групах 20 вересня 2019 року. В ході їх проведення вихователі та класні керівники акцентували увагу здобувачів освіти на необхідності повідомляти педагогів та адміністрацію ліцею про найменші прояви будь-яких цькувань або будь-якого насильства.

Практичний психолог ліцею Людмила Савчин 18 вересня провела анкетування здобувачів освіти з питань протидії булінгу та нагадала номери телефонів довіри. Висновки анкетування, як і підсумки проведених заходів, стануть основою методичних рекомендацій для педагогів та пам’ятки для здобувачів освіти  з попередження, виявлення і подолання випадків булінгу.

В ході підбиття підсумків Тижня... заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Шпеник акцентувала увагу педагогів на тому, що від булінгу страждають і агресори, і жертви. Вона підкреслила, що “педагогам неохідно негайно втручатися у конфлікт, доводити випадки булінгу до відома батьків, залучати практичного психолога до розв’язання проблеми та в жодному разі не закривати очі навіть на найменший прояв цькування, сподіваючись, що ситуація сама собою вирішиться і зійде нанівець.

 

 

Яндекс.Метрика