Дистанційне навчання

        На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19»,листа МОН України від 23.03.2020 №1/9-172 «Щодо організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної)освіти на період карантину»,листа департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 25.03.2020 №01-15/857 «Про організацію освітнього процесу у закладах П(ПТ)О на період карантину».Директор ДПТНЗ «МПАЛ ім. М.Данканича» В.В.Ковбаско видав наказ про роботу навчального закладу під час карантину. Наказом встановлено режим роботи працівників і запроваджено гнучкий графік роботи відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу.

Методичною радою ліцею складено індивідуальний план самоосвіти медпрацівників де вказано,якого результату має досягти кожен педагог за час карантину.

Адміністрацією ліцею організовано на належному рівні дистанційненавчання учнів ліцею

Курс лекцій (завдань) під час карантину


Он-лайн тематичні уроки


Фізична культура


З 12 березня через карантин ДПТНЗ «МПАЛ ім.М. Данканича» тимчасово перейшов на уроки через відео-зв'язок за допомогою програми Zoom https://zoom.us/. Ситуація в країні стала викликом для всіх і для ДПТНЗ «МПАЛ ім.М. Данканича» також, але ми вирішили не втрачати час, продовжувати навчання! Але деякі учні зіткнулись з певними труднощами під час підключення до уроку або під час спілкування на уроці. Тож ми вирішили написати для вас інструкцію по користуванню Zoom з корисними фішками та порадами від викладачів для максимально комфортних уроків.
Почнемо із програми Zoom. Це сервіс для проведення відео конференцій і онлайн-зустрічей, який ідеально підходить для проведення саме групових занять у освітніх закладах, адже має ряд спеціальних функцій саме для цього. Про них далі.

Інструкція користувача з використання програмного забезпечення Zoom у форматі PDF

Отже, Підготовка до уроку. Для того, щоб урок пройшов максимально комфортно, вам потрібно зробити наступні речі:

 • Вирішити з якого девайсу підключатись до уроку: з комп'ютера - оптимально, але з телефону та планшету також можна. Якщо ваш варіант комп'ютер, тоді ви зможете одночасно працювати в онлайн книжці та бачити всю групу. Якщо ви працюєте з телефону, краще відкрити книжку на іншому девайсі заздалегідь.
 • Використовувати навушники з гарнітурою для максимально комфортного спілкування з викладачем та групою. Вони суттєво покращать якість звуку.
 • Перевірити якість та швидкість підключення до інтернету. Вона повинна бути на високому рівні.
 • Якщо викладач надсилає відео чи аудіо матеріали в домашці до уроку - завантажте їх до початку заняття.

Порада: зробіть все це хоча б за кілька хвилин до початку заняття, щоб налаштувати мікрофон. У деяких учнів, які працюють з комп'ютерів, виникають з цим проблеми. По-перше, сам Zoom одразу запропонує вам перевірити мікрофон. Не важливо, ви в навушниках чи без, зробіть це. По-друге, якщо ви не чуєте себе, або мікрофон не працює - у пошуку свого комп'ютера введіть мікрофон і зайдіть в його налаштування. Він може бути просто вимкнений, або до нього може не бути драйверів. Все це вирішують навушники, просто підключіть їх і все запрацює.

 • Ваш викладач - курує ваш урок, тобто відео-конференцію і у нього є право вмикати/вимикати мікрофон іншим учасникам.
 • Підключайтеся до уроку за розкладом, не бронюйте місце з вимкнутою камерою та мікрофоном. Після закінчення заняття обов’язково залишайте конференцію
 • Онлайн урок - це той самий урок, що і в класі, тому будьте готові до 45 хв або більше

А тепер, розповімо вам про всі додаткові можливості Zoom на уроці, які роблять Zoom ідеальним саме для групових занять:

 • Викладач може ділитись з вами своїм екраном, а ви з ним своїм (якщо він дозволить це у налаштуваннях) : тобто всі додаткові завдання, перегляд відео та прослуховування аудіо залишаються на уроках.
 • У платформу вбудована інтерактивна дошка, можна легко і швидко перемикатися з демонстрації екрану на дошку. А ще на ній можна малювати, як в пейнті!
 • Є чат, в якому можна писати повідомлення, передавати файли усім або конкретним учням.
 • Можна проводити запис уроку як на комп'ютер, так і в хмарне сховище.
 • У викладача є можливість ділити учнів на пари і групи. Тобто спілкування в парах буде ще комфортнішим, адже ніхто не буде гомоніти поруч і ви зможете більше зосередитися на своїх думках. Також викладач може приєднуватись до будь-якої групи в будь-який момент, допомагати та виправляти помилки.
 • У учнів є можливість "підняти руку", щоб звернути на себе увагу. Для цього потрібно перейти у вікно чату і натиснути кнопку "підняти руку". В цей момент у викладача з'явиться відповідна позначка напроти імені студента, який підняв руку.
Яндекс.Метрика