Дистанційне навчання


Курс лекцій за дистанційною формою навчанняПредмети: Інформатика та ІТ.


Деякі учні зіткнулись з певними труднощами під час підключення до уроку або під час спілкування на уроці. Тож ми вирішили написати для вас інструкцію по користуванню Zoom з корисними фішками та порадами від викладачів для максимально комфортних уроків.
Почнемо із програми Zoom. Це сервіс для проведення відео конференцій і онлайн-зустрічей, який ідеально підходить для проведення саме групових занять у освітніх закладах, адже має ряд спеціальних функцій саме для цього. Про них далі.

Інструкція користувача з використання програмного забезпечення Zoom у форматі PDF

Отже, Підготовка до уроку. Для того, щоб урок пройшов максимально комфортно, вам потрібно зробити наступні речі:

 • Вирішити з якого девайсу підключатись до уроку: з комп'ютера - оптимально, але з телефону та планшету також можна. Якщо ваш варіант комп'ютер, тоді ви зможете одночасно працювати в онлайн книжці та бачити всю групу. Якщо ви працюєте з телефону, краще відкрити книжку на іншому девайсі заздалегідь.
 • Використовувати навушники з гарнітурою для максимально комфортного спілкування з викладачем та групою. Вони суттєво покращать якість звуку.
 • Перевірити якість та швидкість підключення до інтернету. Вона повинна бути на високому рівні.
 • Якщо викладач надсилає відео чи аудіо матеріали в домашці до уроку - завантажте їх до початку заняття.

Порада: зробіть все це хоча б за кілька хвилин до початку заняття, щоб налаштувати мікрофон. У деяких учнів, які працюють з комп'ютерів, виникають з цим проблеми. По-перше, сам Zoom одразу запропонує вам перевірити мікрофон. Не важливо, ви в навушниках чи без, зробіть це. По-друге, якщо ви не чуєте себе, або мікрофон не працює - у пошуку свого комп'ютера введіть мікрофон і зайдіть в його налаштування. Він може бути просто вимкнений, або до нього може не бути драйверів. Все це вирішують навушники, просто підключіть їх і все запрацює.

 • Ваш викладач - курує ваш урок, тобто відео-конференцію і у нього є право вмикати/вимикати мікрофон іншим учасникам.
 • Підключайтеся до уроку за розкладом, не бронюйте місце з вимкнутою камерою та мікрофоном. Після закінчення заняття обов’язково залишайте конференцію
 • Онлайн урок - це той самий урок, що і в класі, тому будьте готові до 45 хв або більше

А тепер, розповімо вам про всі додаткові можливості Zoom на уроці, які роблять Zoom ідеальним саме для групових занять:

 • Викладач може ділитись з вами своїм екраном, а ви з ним своїм (якщо він дозволить це у налаштуваннях) : тобто всі додаткові завдання, перегляд відео та прослуховування аудіо залишаються на уроках.
 • У платформу вбудована інтерактивна дошка, можна легко і швидко перемикатися з демонстрації екрану на дошку. А ще на ній можна малювати, як в пейнті!
 • Є чат, в якому можна писати повідомлення, передавати файли усім або конкретним учням.
 • Можна проводити запис уроку як на комп'ютер, так і в хмарне сховище.
 • У викладача є можливість ділити учнів на пари і групи. Тобто спілкування в парах буде ще комфортнішим, адже ніхто не буде гомоніти поруч і ви зможете більше зосередитися на своїх думках. Також викладач може приєднуватись до будь-якої групи в будь-який момент, допомагати та виправляти помилки.
 • У учнів є можливість "підняти руку", щоб звернути на себе увагу. Для цього потрібно перейти у вікно чату і натиснути кнопку "підняти руку". В цей момент у викладача з'явиться відповідна позначка напроти імені студента, який підняв руку.