ВИХОВНА ТА ПОЗАУРОЧНА РОБОТА
 • ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЛІЦЕЮ


 • ПЛАН заходів щодо профілактики булінгу на 2020-2021 навчальний рік


Виховуємо цілеспрямованого громадянина демократичної держави


28 липня 2022
28 червня 2022

УСПІХІВ ВАМ У ДОРОСЛОМУ ЖИТТІ, ВИПУСКНИКИ!

28 червня 2022 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» відбулись урочистості з нагоди випуску кваліфікованих робітників. В цей день атестати про середню освіту та дипломи отримали 140 учнів з професій:
27 травня 2022

ШАНУЙМО ХЛІБ!

27 травня 2022 року, згідно з планом виховної роботи ліцею, відбулася виховна година зі здобувачами освіти в дистанційному форматі за єдиною темою: «Хвала рукам, що пахнуть хлібом!»
26 травня 2022

ГУРТКІВЦІ СТВОРЮВАЛИ ПАЗЛИ ВІКТОРИНИ

Існує декілька стратегій, щоб зробити процес навчання більш легким та привабливим. Вікторина - це простий і швидкий метод, який використовується для перевірки знань викладачами і навіть самими здобувачами освіти. Відповідаючи на запитання вікторини, вони можуть перевірити свої знання, розуміння, підкріпити ключові поняття, надати зворотній зв'язок.
19 травня 2022

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ, УКРАЇНО!

Щороку в третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Головним атрибутом цього свята є вишивана сорочка як символ ідентифікації українців. Долучився до цього свята і ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича».
07 травня 2022

УРОК ЗВИТЯГИ НА ТЕМУ: “НІКОЛИ ЗНОВУ!”
Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1939 році почалася найстрашніша та найкривавіша в історії людства – ІІ світова, вона стала такою, що визначила майбутнє Європи та світу на багато десятиліть. Але, без величезних втрат, нацистів було не зупинити...
20 квітня 2022

ДБАЄМО ПРО НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ!

До весняної толоки в ліцеї долучилися кияни, харків'яни, запоріжці, сумчани, криворожани, миколаївці, чернігівці, кропивничани, донеччани, херсонці. Словом усі ті, хто через війну, знайшли свій тимчасовий прихисток у стінах нашого навчального закладу. Тож всі охочі мали можливість використати сприятливі погодні умови, вільну хвилину, щоб причепурити подвір'я ліцею, висадити молоді дерева та кущі, впорядкувати клумби.
16 квітня 2022

ДОВІРЯЄМО ЛИШЕ ОФІЦІЙНІЙ ІНФОРМАЦІЇ

В Україні триває 52-га доба неоголошеної війни російської федерації проти нашої Батьківщини. Ворог несе величезні, безпрецедентні втрати в живій силі та техніці з часів ІІ світової війни.
15 квітня 2022

ПЕРША ВЕСНЯНА ТОЛОКА В ЛІЦЕЇ

Сьогодні педагоги, здобувачі освіти та працівники ліцею вийшли на традиційну весняну передвеликодню толоку. Вона має в собі чудову рису - допомагає єднатися навколо спільної справи. На території навчального закладу наводили лад, прибирали, саджали дерева, квіти, обрізали кущі, виконували інші сезонні роботи. Українцям завжди було притаманне цінувати затишок, чистоту та комфорт в тих місцях, де вони живуть, працюють та відпочивають. Та сьогодні все це сприймається значно гостріше. Адже в умовах війни змінюється ставлення до багатьох речей.
14 квітня 2022

МУКАЧЕВО – МІСТО ВІДКРИТИХ СЕРДЕЦЬ

Мукачево. Це коротке слово, за яким стоїть тисячолітня історія. Побачити місто над Латорицею таким, яким воно є зараз: старовинним і водночас надзвичайно модерним містечком, якому притаманний неповторний європейський шарм, мають можливість внутрішньо переміщені особи, які через війну, розв’язану проти України росією, були вимушені покинути свої помешкання в різних куточках сходу та центру України.
05 квітня 2022

ЗАПОБІГАННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ВОЄННОЇ АГРЕСІЇ

Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
31 березня 2022

ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС І ТРИВОГУ ПІД ЧАС ВІЙНИ? ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ

«Тривога, паніка та недосипання. Нерви вже на межі. Новини, як один неперервний потік. Вони по телевізору, у телефоні та від знайомих. Ми щодня бачимо, як мерзотники-рашисти знищують Маріуполь, як через ворожі обстріли горять житлові квартали Харкова, Чернігова та Сум. Ігнорувати такі новини просто неможливо. З ними треба якимось чином впоратися.
17 березня 2022

Як не стати жертвою торгівлі людьми.

В зв’язку з війною, що веде рф проти України, багато українців залишають свої домівки в пошуках безпечних місць, в т.ч. за кордоном. Перебуваючи у відчаї і паніці, оперативно виїжджаючи за межі рідного міста, саме в такому стані і в такий період часто можна стати жертвами торгівлі людьми. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей. Як цьому запобігти:
03 березня 2022

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА. ЯК ГОВОРИТИ ЗДІТЬМИ ПРО ВІЙНУ

24 лютого 2022 року, близько 5 години ранку, росія розпочала війну проти України. Під час воєнних дій діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки. Діти... Вони приїхали в наш ліцей відразу, як тільки в Україну полетіли перші ракети, бомби, снаряди. Приїхали з Києва, Харкова, Сум, Ірпеня, Броварів, Чернігова, Миколаєва, Кривого Рога, Донеччини, Дніпропетровщини, Херсонщини. Втомлені, налякані, відірвані від рідних осель.
28 лютого 2022

КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА!

Указом Президента України Володимира Зеленського встановлено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щороку 26 лютого. Мета - вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території. Це - пам'ятна дата з нагоди проведення в 2014 році мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.
22 лютого 2022

2022 - РІК СТОРІЧЧЯ ІВАНА ЧЕНДЕЯ

Іван Михайлович Чендей - український письменник, кіносценарист, лауреат Шевченківської премії. Автор сценарію художнього фільму «Тіні забутих предків». Народився у селищі міського типу Дубове на Тячівщині. Творчість Івана Михайловича присвячена соціальним, духовним і моральним проблемам історії Закарпаття. За оцінкою літературної критики його назвали «Верховинський Король Лір». Наша учнівська арт-студія «Спектр» та викладачі ліцею пропонують відеофільм про творчість нашого відомого земляка.
18 лютого 2022

ДЕБАЛЬЦЕВО. СІМ РОКІВ ПО ТОМУ…

Зимові Бої за Дебальцеве, або за Дебальцівський плацдарм тривали в період 21 січня - 18 лютого 2015 року. Дебальцеве - місто з важливим залізничним вузлом, воно також лежить на перехресті двох автошляхів міжнародного значення: Харків - Бахмут - кордон РФ до Ростова-на-Дону та Луганськ - Донецьк.
16 лютого 2022

ДЕНЬ ЄДНАННЯ

14.02.2022 року з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість, Президент України Володимир Зеленський видав Указ за №53/202 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».
14 лютого 2022

УРОК ЗВИТЯГИ: “ УКРАЇНСЬКИЙ ДОБРОВОЛЕЦЬ - ВЗІРЕЦЬ ПАТРІОТИЗМУ!”

Не заради орденів, а за покликом сердець взялися у 2014 році за зброю тисячі українців, коли над Україною нависла смертельна загроза. Вони стоять на смерть заради перемоги сьогодні… Разом ми нездоланна сила.
08 лютого 2022

РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Викладач «Інформатики» Іван Чернієвський саме цій темі присвятив урок в режимі он-лайн, в ході якого підкреслив: «Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.
29 січня 2022

ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ «КІБОРГИ» – ГЕРОЇ КРУТ

Сьогодні, 29 січня, в Україні відзначають День пам’яті українських вояків, які загинули в бою під Крутами 1918 року. 104 роки тому декілька сотень українських добровольців - молодих юнаків затримали більшовицький наступ на Київ та врятували українську державність.
24 січня 2022

МИ – ЦЕ УКРАЇНА

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними, доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності України.
19 січня 2022

ГОДИНА НАРОДОЗНАВСТВА «ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ»

19 січня вихователь Ольга Папп провела годину народознавства для здобувачів освіти, які проживають в гуртожитку ліцею на тему: «Свято Водокреща». Цей виховний захід був присвячений однму із найбільших релігійних свят, адже саме в цей день Іоанн Предтеча охрестив Ісуса Христа в ріці Йордані.
17 грудня 2021

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ – ЧУДОТВОРЕЦЬ

Зимовий період – найулюбленіший час більшості дорослих і дітей! Чому? Бо саме взимку – найбільше свят, подарунків, приємних зустрічей з близькими та рідними.
14 грудня 2021

ЗУСТРІЧ З КЕРІВНИЦЕЮ ЮВЕНАЛЬНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ

У відповідності до плану проведення Всеукраїнського тижня права, 14 грудня 2021 року в ліцеї відбулася зустріч педагогів та учнів з керівницею ювенальної превенції Мукачівського відділу поліції Мариною Ільтьо.
06 грудня 2021

ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ – 30 РОКІВ!

6 грудня Збройним силам України виповнюється 30 років! З 1991 року збройні сили – це наша міць, слава, сила та гордість! Особливо це актуально саме зараз, в умовах воєнного протистояння на Сході України. 30-річчю нашої армії був присвячений урок мужності, який провів заступник директора ліцею з виховної роботи полковник у відставці Олександр Кумечко. Він розповів здобувачам освіти про новітню історії наших збройних сил, про їх створення та становлення, про особливості проходження військової служби та героїзм українських військових.
03 грудня 2021

МОЖЛИВОСТІ – ОБМЕЖЕНІ, ЗДІБНОСТІ – БЕЗМЕЖНІ!

У світі проживає приблизно один мільярд людей з інвалідністю (це близько 15% населення світу), і всі вони стикаються з фізичними, соціально-економічними та поведінковими бар'єрами, що виключають їх з повномасштабного, ефективного та рівноправної участі в житті суспільства.
02 грудня 2021

Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Щороку, 2 грудня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.
02 грудня 2021

ВОЛОНТЕР - ЛЮДИНА ЧЕСТІ

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку - один із міжнародних днів ООН. Присвячений особам, що займаються волонтерством та відзначається щороку 5 грудня. В нашому навчальному закладі педагоги, здобувачі освіти, активісти учнівського самоврядування взяли участь в проведенні заходів, з нагоди цього Дня. Так, в бібліотеці ліцею бібліотекарем Олександрою Карцевою та представниками учнівського самоврядування Евеліною Шершун і Томіславом Сідором підібрана література для книжкові виставки “Волонтер - людина честі”, випущено інформаційний бюлетень, а також розроблено сценарій години спілкування на тему: “Волонтери – люди доброї волі!”
01 грудня 2021

СНІД: ПОДУМАЙ ПРО МАЙБУТНЄ- ОБЕРИ ЖИТТЯ

1 грудня, починаючи з 1988 року, щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом та Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов’язаних з питаннями охорони здоров’я.
26 листопада 2021

ЕКСКУРСІЇ УЧНІВ НА ПІДПРИЄМСТВА

Днями учні ліцею разом з майстрами виробничого навчання 14 групи електромонтерів Тіберієм Земком та Василем Софілканичем відвідали одне з найстаріших підприємств Закарпаття - ПрАТ «Мукачівський завод «Точприлад». Завод спеціалізується на наданні послуг, пов'язаних із серійним виробництвом OEM-одиниць, пасивних електричних компонентів та готових товарів широкого споживання.
24 листопада 2021

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ ТРЕНІНГИ В ЗОШ І-ІІІ СТ. №7 м. МУКАЧЕВО

В рамках Всеукраїнського Тижня професійної (професійно-технічної) освіти, 24 листопада 2021 року, в Мукачівській ЗОШ І-ІІІ ст. №7 з учнями 9 та 11 класів (87 учнів) педпрацівниками ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» Ліаною Варгою, Вікторією Маркович та Тетяною Орел проведені профорієнтаційні тренінги «Твій вибір – твоє майбутнє».
24 листопада 2021

ЯК ВДАЛО НАПИСАТИ РЕЗЮМЕ ТА ПРОЙТИ СПІВБЕСІДУ?

Саме цій темі був присвячений тренінг з випускниками нашого ліцею наступного року, який провела провідний фахівець з профорієнтації Мукачівського міськрайонного центру зайнятості Оксана Коваленко в рамках Всеукраїнського тижня професійно-технічної освіти. Які навички розвивати в собі задля професійного успіху у майбутньому? Які професії користуються найбільшим попитом на регіональному ринку праці? На усі ці запитання можна було отримати вичерпні відповіді.
23 листопада 2021

ЗУСТРІЧ В РАМКАХ ТИЖНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ.

Згідно плану проведення Тижня професійної (професійно-технічної) освіти на зустріч з педагогами та здобувачами освіти 23 листопада до ліцею завітали гості:

- Переста Олександр Михайлович - випускник ліцею 1986 року, депутат Мукачівської міської ради, Директор ТОВ «Ідеал, роботодавець;

- Іванов Володимир Борисович – заступник директора ТОВ «Тиса-Агро» з виробництва;

- Симканич Валерій Васильович – директор ТОВ «Іршавський завод продовольчих товарів», роботодавець;

- Бабінець Василь Михайлович - приватний підприємець, роботодавець.

22 листопада 2021

В ЛІЦЕЇ ВІДКРИТО ТИЖДЕНЬ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

22 листопада 2021 року в ДПТНЗ "Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича" відбулося відкриття Тижня професійної (професійно-технічної) освіти. В ході загальноліцейної лінійкі педагоги та здобувачі освіти були ознайомлені з планом Тижня, його метою та порядком проведення.
19 листопада 2021
РІДНА МОВА ЧИСТА, ЯК РОСА
Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь. Український мовознавець професор Іван Огієнко писав: "В мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання... І поки живе мова - житиме й народ, як національність... ".

19 листопада 2021

ФОТОРОБОТА “ЗАХИСНИКИ ТА ЗАХИСНИЦІ: 30 РОКІВ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ!”

Цього року преможцем ІІ етапу обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему “Захисники України: історія і сьогодення”, який проводився в ліцеї 16 -17 листопада, став член учнівської ради ліцею, староста 13 групи автослюсарів-рихтувальників Юрій Пап з фотороботою “Захисники та захистниці: 30 років Збройним силам України!”. Тепер фоторобота, яку ми публікуємо на сторінці, буде презентувати наш навчальний заклад на ІІІ етапі обласного Конкурсу. Тож побажаємо Юрію перемоги!
17 листопада 2021

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Що таке толерантність? Насамперед це - чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви з ними не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Водночас толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.
14 жовтня 2021

ДНЮ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

13 жовтня в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” класні керівники провели виховну годину за єдиною темою: “Пам’ятаємо чиї ми сини, пам’ятаємо, що ми – українці!”, присвячену Дню захисників та захисниць України. В ході виховної години педагоги підкреслили, що День захисника та захисниць України – це свято, яке єднає всіх українців: і тих, хто зі зброєю в руках захищав та захищає свою державу, і тих, хто мирною працею чи волонтерською діяльністю підтримує обороноздатність нашої Батьківщини, її науково-технічний та економічний потенціал.
12 жовтня 2021

КОЗАЦЬКИЙ ГАРТ – 2021

12 жовтня в переддень Дня захисників і захисниць України в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулось спортивно-патріотичне свято «Козацький гарт - 2021». Такі змагання серед здобувачів освіти ліцею вже давно стали традиційними.
04 жовтня 2021

СТОП, БУЛІНГ!

З 27 вересня по 1 жовтня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» пройшов тиждень протидії боулінгу «Стоп, боулінг!». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про булінг (цькування) та його види, про адміністративну відповідальність за його вчинення. Учні почули інформацію про те, чим булінг відрізняється від звичайного конфлікту.
30 вересня 2021

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. Віддаючи данину поваги бібліотечній справі, щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято було засноване указом Президента України в 1998 році.
30 вересня 2021

БАБИН ЯР: 80 РОКІВ ТРАГЕДІЇ. ПАМ’ЯТАЄМО…

З метою висвітлення однієї з найтрагічніших сторінок історії ХХ ст. -розстрілів у Бабиному Яру, які відбулися 29-30 вересня 1941 року, - та вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» 28 та 29 вересня 2021 року проведені уроки пам’яті до 80-ї річниці цих жахливих подій.
24 вересня 2021

ВИСТАВКА-КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ «ДАРИ ОСЕНІ - 2021»

Осінь - пора достиглих овочів і фруктів. А ще восени природа дарує нам безліч матеріалу, який в умілих руках стає справжнім витвором. 23-24 вересня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» проводилася виставка-конкурс творчих робіт «Дари осені – 2021». Учні разом з педагогами та батьками мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали. При цьому практично усі учасники підготували різноманітні та цікаві композиції з чудових осінніх дарів: овочів, фруктів, ягід, яскравого листя.

28 вересня 2021

Благодійна акція «Монетки дітям»

Наше учнівське самоврядування долучилося до проведення благодійної акції «Монетки дітям». Зібрані добровільно 292 монети номіналом 25 копійок для допомоги онкохворим дітям, віднесені в Мукачівське відділення банку ПУМБ. Хай не так багато. Але як шляхетно!!!
20 вересня 2021

МИ – ЄДИНІ! МИ – ЗА МИР!

В Україні завжди поважали мир. Це підтверджується у тому числі й практикою високих державних ініціатив. Наприклад, відмовою від ядерної зброї, яка з легкістю зрівнювала шанси в разі нападу на країну будь-якого агресора. Люди не хвилювалися, адже територіальну цілісність і суверенітет держави гарантували найпотужніші і розвинені країни світу: США, Великобританія, Росія, Китай.

13 вересня 2021

НАШ ЛІЦЕЙ – МОЯ ГОРДІСТЬ!

Осінь цього року традиційно подарувала багато приємних хвилювань колективу ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича». 12 вересня 2021 року нашому ліцею виповнилось 67 років. Заступники директора ліцею з навчальної роботи Світлана Шпеник та з виховної роботи Олександр Кумечко, староста 222 групи трактористів Ерік Смірницький наступного дня провели урочисту лінійку, присвячену цій події.
11 вересня 2021

ОНОВЛЕНА УЧНІВСЬКА РАДА РОЗПОЧАЛА РОБОТУ

11 вересня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулись збори лідерів учнівських колективів. На зборах було відрекомендовано новообраних старост груп перших курсів. Було обрано голову учнівської ради ліцею. Ним став один із кращих учнів навчального закладу, стипендіант стипендії імені Михайла Данканича, учень 24 групи автослюсарів-рихтувальників Габовда Станіслав.
28 травня 2021

ПОДЯКА ВІЙСЬКОВИХ ЗА СПІВПРАЦЮ І ПІДТРИМКУ

Протягом декількох десятків років триває тісна взаємодія та співпраця педагогічного колективу нашого ліцею та особового складу військових частин, розташованих на теренах Закарпаття. Прикладів такої взаємодії існує багато.
20 травня 2021

СВЯТО ВИШИВАНКИ

20 травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
18 травня 2021

КАЛЕЙДОСКОП ВИЗНАЧНИХ ТА ПАМ’ЯТНИХ ДАТ

14 травня – День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 15 травня – Міжнародний день сім’ї; День Європи 16 травня – День пам’яті жертв політичних репресій 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
14 травня 2021

День сім'ї • 07 травня 2021

  СВЯТО НАЙГОЛОВНІШОЇ ЛЮДИНИ ДЛЯ ДІТЕЙ

  7 травня 2021 року класний керівник 32 групи трактористів Оксана Саморига провела відкриту виховну годину до Дня матері, на якій учні декламували поезії про маму, розповідали, що для них означає слово «мама», читали прислів’я про маму, відповідали на запитання вікторини.
  07 травня 2021

  УРОК ЗВИТЯГИ НА ТЕМУ: “ПАМ’ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!”

  7 травня в ліцеї був проведений урок звитяги на тему “Пам’ятаємо! Перемагаємо!”, присвячений Дню пам’яті та примирення 8 травня, який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в пам'ять жертв Другої світової війни та Дню перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні 9 травня.
  23 квітня 2021
  ШАНА АВТОРАМ І КНИГАМ
  Починаючи з 1995 року., 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права. Саме цей день, за пропозицією Міжнародної асоціації книговидавництв, був обраний Генеральною конференцією ЮНЕСКО Всесвітнім днем книги. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи.

  14 квітня 2021
  ПОСАДИ ДЕРЕВО! ОЗЕЛЕНИ БАТЬКІВЩИНУ!
  В суботу, 10 квітня 2021 року, дирекція, педагогічний та учнівський колективи ДПТНЗ "Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича", а також випускник ліцею, депутат Мукачівської міської ради Олександр Переста взяли активну участь у проведенні Всеукраїнської екологічної акції "Озеленення України".

  15 березня 2021
  УРОК ЗВИТЯГИ НА ТЕМУ: “ГЕРОЙ УКРАЇНИ АВГУСТИН ВОЛОШИН І КАРПАТСЬКА УКРАЇНА”
  Створення Карпатської України збіглося з гострою політичною кризою в Центральній Європі напередодні Другої світової війни. Закономірно, що суспільно-політичні процеси, які відбувалися в Європі взагалі та в Чехословаччині зокрема, складовою частиною якої з 1919 р. було Закарпаття, наклали свій відбиток на події в краї. Його доля розглядалася на Мюнхенській нараді чотирьох держав Європи, що визначила долю Чехословач-чини. Цими державами були Великобританія, Франція, Італія та Німеччина.


  12 березня 2021
  УРОК ЗВИТЯГИ НА ТЕМУ: “ДЯКУЄМО ЗА ВІДВАГУ ТА ПАТРІОТИЗМ!”
  Однією із найважливіших новітніх історичних дат березня є День українського добровольця – свято героїв та справжніх патріотів своєї землі. Завдяки добровольчому руху в 2014 році наша армія змогла дати відсіч зовнішній агресії з боку Російської Федерації, і наша держава вистояла.

  26 лютого 2021
  День спротиву окупації автономної республіки Крим та міста Севастополь
  26 лютого 2014 року в м.Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу взяли не лише кримські татари, яких тоді там була переважна більшість, а й представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму.
  25 лютого 2021
  Вшанування 150 річчя з Дня народження Лесі України в ДПТНЗ «МПАЛ ім.М.Данканича»
  25 лютого 2021 року в ДПТНЗ «МПАЛ ім.М.Данканича» викладачі-філологи спільно із здобувачами освіти провели он-лайн конференцію на вшанування 150 річчя з Дня народження Лесі Українки на тему «Леся Українка у вимірах національної та світової культури».

  21 лютого 2021
  Міжнародний день рідної мови!
  Сьогодні - Міжнародний день рідної мови! Наша учнівська арт-студія "Спектр" підготувала невелике мотивуюче відео "Мову маєш муштрувати!" Вітаємо всіх зі святом!!!

  20 лютого 2021
  ВОНИ ПОМЕРЛИ, ЩОБ ЖИЛА Україна.
  22 листопада 2013 року заява влади призупинити підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. В містах почали збиратися студентські протестні акції.

  19 лютого 2021
  Серце колективу
  Діяльність психологічної служби навчального закладу позитивно впливає на соціально-психологічний клімат освітнього закладу.

  19 лютого 2021
  ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ
  19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба. Тризуб – символ волі, віри і держави. Тризуб – прадавній знак української державності. В нашому державному Гербі закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність!

  18 лютого 2021
  ДЕБАЛЬЦЕВО. ПАМ’ЯТАЄМО!
  18 лютого 2021 року - 6-та річниця боїв та виведення українських військ із Дебальцевого на Донеччині. Цього дня вся країна згадує військовослужбовців, які загинули під час захисту дебальцівського плацдарму.

  12 лютого 2021
  ТИ ВІЧНА БІЛЬ - АФГАНІСТАН…
  15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

  11 лютого 2021
  ЗУСТРІЧ З ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
  10 лютого 2021 року в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича” відбулась зустріч педагогів та здобувачів освіти-випускників цього року з військовослужбовцями Мукачівського прикордонного загону та Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.

  29 січня 2021

  БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

  “Чому схилилась у тузі верба?

  За ким сумує на снігу калина?

  То за героями полеглими журба.

  Які життя віддали у важку хвилину”…

  Уже багато років поспіль учні та педагоги нашого навчального закладу вшановують відвагу та вічну пам’ять Героїв Крут, які загинули, боронячи рідну землю для того, щоб кожен громадянин України згадав, за що він любить свою країну, свою рідну землю і усвідомив, за що боролися відважні юнаки і заради чого пожертвували своїм життям.

  29 січня 2021 року в навчальних групах ліцею проведено виховні години за єдиною темою: “Бій за майбутнє України”, присвячені 103-й річниці бою під Крутами.

  Присутні також переглянули фільми “Герої Крут”, “Україна: Забута історія – Крути”, оформлено тематичну книжкову виставку та інформаційний бюлетень “103 річниця бою під Крутами”.

  Класні керівники розкрили причини трагедії під Крутами, акцентували увагу учнів на тому, що нерівний поєдинок 29 січня 1918 року став національним символом стійкості, патріотизму, честі та жертовності української молоді. Вони підкреслили, що сьогодні наші захисники, як і в бою під крутами, відстоюють незалежність та територіальну цілісність України. Педагоги та учні вшанували пам’ять усіх героїв, хто загинув за Україну, хвилиною мовчання.


  21 січня 2021
  День соборності України (відео)


  8 грудня 2020

  МИ – ПРОТИ НАСИЛЛЯ!

  Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Адже ця тема на сьогодні є актуальною. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

  8 грудня 2020 року, з ініціативи дирекції, в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича” відбулась зустріч педагогів та учнів із заступником начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Іриною Дрогобецькі з Мукачівського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  Такі зустрічі стали традиційними в ліцеї та мають на меті профілактику злочинності неповнолітніх і пояснити їм, що таке правопорушення та яка відповідальність за його скоєння. Цього разу Ірина Василівна побудувала розмову з аудиторією в формі активної дискусії.

  Роз`яснила учням, як діяти, коли відносно них вчиняють протиправні дії, наголосила на необхідності своєчасного повідомлення про факти вчинення відносно підлітків протиправних дій.


  27 листопада 2020

  КОНФЛІКТИ В НАШОМУ ЖИТТІ. ЯК ЇХ РОЗВ’ЯЗУВАТИ?

  “Конфлікт – це норма життя. Якщо вам

  здається, що у вашому житті немає

  здається, що у вашому житті немає

  (Ч.Ліксон)

  Людство завжди жило та розвивалося в суперництві та боротьбі. Мабуть, тому віковічною його мрією було створення справедливого суспільства без воєн та конфліктів. Проте і війни, і конфлікти є актуальними і сьогодні.

  В рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” 27 листопада керівник гуртка “Я та навколишній світ” Тетяна Вансович провела відкриту виховну годину на тему:“Конфлікти у різних сферах життя та побуту. Фази конфліктів. Шляхи їх розв’язання”.

  Мова йшла про поняття “конфлікт”, приводи та причини його виникнення, види та форми конфлікту.

  - Ми щодня спостерігаємо прояви жорстокості, образ, сварок, бійок. Як ви гадаєте, чому? - звернулася до присутніх педагог. Відповіді учнів полягали в тому, що існує неоднозначне розуміння людьми що таке правильно і що помилково, що добре, а що погано, справедливо і несправедливо.

  В ході виховної години учні ознайомилися з поняттям “агресія”, з основними стратегіями (способами) поведінки людини в конфліктній ситуації, позитивними і негативними сторонами конфліктів, прикладами поведінки учнів в конфліктній ситуації (миролюбство, уникнення, агресія), конструктивними способами подолання та розв’язання конфліктів.

  В ході підбиття підсумків заходу, заступник директора ліцею з виховної роботи Олександр Кумечко, закликав присутніх не проявляти насилля та агресії в поведінці, виховувати в собі стриманість, ввічливість, толерантне ставлення до свого оточення та навчитися конструктивним способам подолання конфліктів в житті та побуті.


  23 жовтня 2020

  ІНТИМНІ СЕЛФІ В ІНТЕРНЕТІ – ЖАРТ ЧИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ РИЗИК?

  “Глухий, безуханний

  і не дає тактильних відчуттів

  Інтернет сприяє фантазіям,

  але сприяє також і брехні”.

  (Януш Вишневский)

  Сумна статистика криміналістів свід¬чить, що зростання агресивної поведінки молоді, безпосередньо пов'язана із система¬тичним переглядом сайтів в мережі Інтер¬нет, які демонструють злочинні, агресивні дії (про вбивства, побиття та знущання над людьми в найдрібніших деталях). Самостій¬ний перегляд матеріалу такого змісту міцно осідає в психіці молодої людини і які вис¬новки вона зробить після перегляду - ніхто не знає.

  Але як діяти, коли вже хтось з підлітків надіслав світлину свого оголеного тіла в мережу? Які наслідки цього в реальному житті?

  22 жовтня 2020 року в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” керівник гуртка Тетяна Вансович провела для педагогів і учнів відкритий урок на тему: “Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?” Метою заняття було ознайомити учнів із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформувати навички безпечного спілкування; дати уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу чи секстингу.

  - Якщо такі фото розміщуються публічно, то будь-хто може їх використовувати на свій власний розсуд. І наслідки цього можуть бути непередбвчуваними. В такому випадку потрібно негайно припинити спілкування, попри будь-які вимоги, не надсилати фото або гроші, жодного разу не зустрічатися зі злочинцем, зробити копію листування та звернутися до дорослих, а разом з ними - до поліції, - констатувала педагог.

  В обговоренні проблем поширення в Інтернеті таких небезпечних явищ, як онлайн-грумінг і секстинг взяли активну участь присутні учні, які працювали в групах по 6 осіб. Особливо це стосувалося обговорення алгоритму дій після втягнення дітей в ситуацію, коли їм погрожують розповсюдженням в соціальних мережах інтимних фото.

  Підбиваючи підсумки заняття, заступник директора ліцею з виховної роботи Олександр Кумечко, подякував керівнику гуртка за якісну підготовку теоретичного блоку та відеоматеріалів, а також присутнім учням та педагогам за активну участь в проведенні уроку.


  5 жовтня 2020

  ОБРАНО НОВИЙ СКЛАД УЧНІВСЬКОЇ РАДИ

  2 жовтня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича відбулось засідання учнівської ради. В засіданні взяли участь члени учнівської ради, новообрані старости учнівських груп та обдаровані учні.

  В ході засідання було обрано заступниками голови учнівської ради найбільш активних у навчанні та громадській роботі учнів 21 групи трактористів Олександра Дзямка та 24 групи електромонтерів Василя Пилипіва, а також дообрано до складу учнівської ради нових активістів замість учнів, які вибули з ліцею у зв’язку із закінченням навчального закладу. На засіданні було визначено першочергові завдання ради на навчальний рік, обговорено та затверджено план заходів на перше півріччя 2020-2021 навчального року з урахуванням необхідності додержання протиепідемічних правил, встановлених в країні.

  Також були підбиті підсумки традиційного в цій порі року конкурсу творчих робіт учнів «Дари осені». Заступник директора ліцею з виховної роботи Олександр Кумечко вручив грамоти та солодкі подарунки переможцям.


  1 жовтня 2020

  НАША ШАНА, ВАМ, ВЕТЕРАНИ!

  Ви працею повагу заслужили,

  Турботою і вірою в життя.

  Ви людські долі світлими робили,

  І відкривали їм щасливе майбуття

  1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні це також і День ветерана. Цей день – символ єдності і спадкоємності поколінь, чудова нагода сказати теплі слова подяки батькам, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і літнім людям за їх внесок у розвиток нашої країни, за багаторічну добросовісну працю, доброту та мудрість. Цьому дню класні керівники 11 та 22 груп трактористів Неля Далекорей та Оксана Саморига присвятили виховну годину за темою: «Наша шана, Вам, ветерани!».

  «Наша увага і турбота необхідні їм кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до тих, хто своєю багаторічною працею заслуговує на глибоку пошану нащадків. Приємно, що багато хто з них веде активний спосіб життя, бере участь в патріотичному вихованні молоді, захоплюється мистецтвом і творчістю», - підкреслили педагоги.

  Та особливу цікавість у здобувачів освіти викликала розповідь про ветеранів ліцею педагогічних працівників Василя Михайловича Ковача, Юрія Антоновича Неспляка, Войтеха-Тібора Войтеховича Земка, які багато років працювали і працюють сьогодні на благо рідного ліцею.

  Василь Михайлович Ковач (на світлині ліворуч) з січня 1982 року в нашому навчальному закладі. Працював на посадах вихователя, майстра виробничого навчання, викладача, заступника директора. Відмінник освіти України. Класний керівник 13 групи автослюсарів.

  Юрій Антонович Неспляк (на центральній світлині) працює в ліцеї з 1971 по 1997 рік та з 2009 року по теперішній час. Майстер виробничого навчання 22 групи автослюсарів.

  Войтех-Тібор Войтехович Земко (на світлині праворуч) – старійшина нашого ліцею. На викладацькій роботі в навчальному закладі з 1977 року. Майстер виробничого навчання 34 групи електромонтерів.

  Кожен з них щедро віддає свої сили, знання та натхнення благородній справі навчання та виховання молоді.

  • В усьому, до чого торкнулися їхні руки, залишилася частка їхньої душі.

  Довге життя – ознака доброго здоров’я. Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

  Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного щастя, злагоди та добробуту! Нехай вогник родинного тепла — одвічне джерело любові та наснаги — завжди зігріває ваші серця!


  1 жовтня 2020

  30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

  «Бібліотека – море книг.

  Бібліотека – храм науки…

  Переступайте наш поріг,

  Беріть скарби нетлінні в руки»

  Петро Гоць

  Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня вже понад п'ятнадцять років і є професійним святом працівників близько 40 тисяч діючих бібліотек. Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.

  В цей день в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» заступник директора ліцею з виховної роботи Олександр Кумечко та бібліотекар Олександра Карпенко ознайомили здобувачів освіти груп 1 курсу з історією бібліотеки, книжковим фондом та новинками літератури, надали учням фахові консультації та запросили їх активніше використовувати друковані видання під час підготовки до занять і на дозвіллі.

  17 лютого 2020

  ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

    15 лютого в Україні щороку відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Його встановлено згідно Указу Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004 на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

    Саме цій події і був присвячена відкрита година пам’яті, яку 14 лютого провели заступник директора ліцею з виховної роботи Олександр Кумечко та класний керівник 23 групи автослюсарів Руслан Футуйма.

    Вони розповіли присутнім про те, що після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

    Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій.За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців.

    Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. чоловік.Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані, яка тривала 10 років. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - українець. У складні для країни часи воїни-афганці проявляють героїзм і мужність на сході нашої держави. Учасники уроку мужності вшанували пам’ять загиблих у Афганістані та сучасних український Героїв хвилиною мовчання.

    Наступного дня в Мукачеві, біля пам’ятника загиблим у афганській війні мукачівцям, працівники ліцею на чолі з директором  Василем Васильовичем Ковбаско взяли участь у проведенні мітингу-реквієму та екуменічної панахиди з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.


  12 лютого 2020

  «РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ»

  День безпечного Інтернету відзначається другого дня другого тижня другого місяця щорічно. Тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо дітьми та молоддю.

  Результат пошуку зображень за запитом "день безпечного інтернету в птнз"

   

  Тож, 11 лютого 2020 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» відбулась відкрита година спілкування на тему: «Разом для найкращого інтернету». Викладач інформатики Іван Чернієвський ознайомив учнів з можливостями та небезпеками, які є в Інтернеті, сформулювати загальні правила користування Інтернетом. Він розповів присутнім про загрози та небезпеки, які можуть чекати будь-кого в мережі.

   

  Особливий акцент педагог зробив на правилах Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, підступності Інтернет-шахрайства та кібер-хуліганства, небезпеці смертельних ігор «Ситній кит», «Червона сова», «Момо» та інших. Присутні переглянули та обговорили відеофільми про захист персональної інформації в мережі Інтернет.


  1 жовтня 2019

  ДОБРОМ ЗАБУТЕ СЕРЦЕ ОБІГРІЙТЕ

  Летять літа, як білі журавлі,

  Дзвенять, як ті волошки в житі,

  Та не зникає слід їх на землі,

  Якщо для добрих справ були прожиті.

    Другий місяць осені розпочинається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений у 1991 році Генеральною Асамблеєю ООН. В Україні це також і День ветерана. Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі. Людей похилого віку в Україні близько 2-х мільйонів. Така вже доля зрілих людей – залишитися у чотирьох стінах зі своїми проблемами, хворобами, переживаннями. Знали б ви, як вони чекають, щоб хто-небудь завітав до них.

  Цей день - не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, зв’язку та розуміння поколінь.

    Класний керівник 22 групи трактористів Оксана Саморига О. В. разом зі своїми учнями провела в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” позакласний захід на тему: “Добром забуте серце обігрійте”. Вона наголосила, що турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслужили на глибоку пошану нащадків. У наймудрішій книзі на землі, в Біблії, Святому Писанні, говориться про те, що від нашого ставлення до наших батьків і матерів безпосередньо залежить наша власна тривалість життя на цій землі. Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо свої власні майбутні проблеми.

   Викладач провела гру та тести, де учні змогли показати в якій мірі вони поважають своїх дідусів та бабусь.

  1 жовтня 2019

  30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

  «Бібліотека – це скарбниця всіх багатств людського духу»

  Г. Лейбніц

  Бібліотека як соціальний інститут покликана виконувати завдання, покладені на неї суспільством і державою, а саме - збирання та зберігання джерел інформації й надання до них вільного і безперешкодного доступу усім членам суспільства.

  30 вересня 2019 року у Всеукраїнський день бібліотек в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулись заходи в рамках всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Бібліотеки повні людей».

  Бібліотекар ліцею Людмила Конусікова ознайомила здобувачів освіти з книжковим фондом та новинками літератури, надала учням фахові консультації та запросила їх активніше використовувати друковані видання під час підготовки до занять і на дозвіллі.

   

   

  На запрошення дирекції ліцею в цей день відбулась зустріч педагогів та учнів з відомим мукачівським поетом, головою літературного об'єднання «Рідне слово», лауреатом щорічної міської літературної премії ім. Юрія Мейгеша 2014 року Михайлом Яковичем Шушкевичем. Присутні мали можливість почути різножанрову поезію, що звучала з уст поета. Автор 9-ти поетичних збірок, виданих протягом 2002-2019 років, 46-ти віршів, покладених на музику закарпатських композиторів, 6 з яких присвячені місту Мукачеву, Михайло Якович читав свої вірші «Мукачево», «Паланок», «Володар», «Володарка», «Сакури в Мукачеві цвітуть», «Божий дар», «Творча доля», «Любіте, діти, Україну!». Творча зустріч була проникнена палкою любовю до України, рідного краю, пройшла в надзвичайно теплій обстановці.

   

   

  Також учасникам зустрічі-уроку була презентована книга «Пам'ять про подвиг», до якої увійшли оповідання про загиблих воїнів-закарпатців під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

   

  30 вересеня 2019

  В ЛІЦЕЇ ВІДБУЛИСЯ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

  29 вересня 2019 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей імені М.Данканича» відбулися загальноліцейні батьківські збори. Їх метою було залучення батьків до співпраці з педагогами та адміністрацією, до активної участі в житті навчального закладу, а також інформування їх про стан навчання та виховання учнів. Проведенню зборів передувала виставка-конкурс учнівських композицій «Дари осені».

  Перед присутніми виступив директор ліцею заслужений працівник народної освіти України Василь Васильович Ковбаско. У своєму виступі він дав загальну характеристику навчального закладу та розповів батькам про  можливості ліцею з надання освітніх послуг, підготовку кваліфікованих робітників, а також про наявну навчально-матеріальну базу, побутові умови учнів та організацію їх харчування, відповів на запитання присутніх.

  Заступники директора ліцею в своїх виступах зупинились на важливих питаннях освітнього процесу та ролі батьківської громадськості в справі навчання та виховання дітей.

  По завершенню загальноліцейних зборів було проведено батьківські збори у кожній навчальній групі. Класні керівники та майстри виробничого навчання довели до відома батьків детальну інформацію про успішність і поведінку учнів. Батьки також мали можливість детально ознайомитись з матеріальною базою навчального закладу, оглянувши навчальний та лабораторний корпуси, гуртожиток, бібліотеку, тренажерний та спортивний зали.

  Батьки учнів висловили щиру подяку директорові та педагогічному колективу ліцею за створення і підтримання на належному рівні умов для якісного навчання, комфортного проживання та життєдіяльності здобувачів освіти.

   

  Учнівські композиції «Дари осені»

   

  21 вересеня 2019

  МИ - ПРОТИ БУЛІНГУ!

  В період з 16 по 20 вересня 2019 року в ДПТНЗ Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканча проведений Тиждень протидії булінгу. Адже від того, в якій атмосфері перебувають учні, залежить їх настрій, їх здоров’я, їх бажання вчитися, і врешті-решт бажання приходити до закладу освіти. Тижнем... передбачалось проведення наступних заходів:

  1.

  Розгляд питання протидії булінгу на нараді з педпрацівниками ліцею

  16.09

  2.

  Виступ юристів Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області перед учнями груп 1 курсу на тему: “Зупинемо булінг разом!”

  16.09

  3.

  Година спілкування з учнями, які проживають в гуртожитку ліцею на тему: “Булінг: агресор, жертва, спостерігач”

  17.09

  4.

  Анкетування здобувачів освіти з питань протидії булінгу

  18.09

  5.

  Зустріч учасників освітнього процесу з представниками ювенальної превенції Мукачівського міського відділу поліції  “Не допускай проявів буліну над собою. Допоможи другу”.

  19.09

  6.

  Проведення виховної години за єдиною темою: “Я проти булінгу”

  20.09

  7.

  Підбиття підсумків Тижня протидії булінгу.

  20.09

  Жвавий інтерес та високу активність учнів викликало інтерактивне заняття на тему: “Зупинемо булінг разом!”, яке 16 вересня провела фахівець Головного територіального управління юстиції у Закарпатській областіі Ганна Пивовар. Ліцеїсти дізналися не лише про алгоритм дій в ситуації булінгу та відповідальність, яка передбачена за це (штраф від 850 грн. або громадські роботи від 20 годин, діяння, вчинене повторно протягом року або групою осіб, - штраф від 1700 грн або громадські роботи від 40 годин), але й переглянули відео та взяли участь у рольових іграх, під час яких навчилися правильно реагувати на різні ситуації, де присутній булінг.

  Проблемам запобігання булінгу в учнівській спільноті були присвячені година спілкування з учнями, які проживають в гуртожитку 17 вересня та виховна година в навчальних групах 20 вересня 2019 року. В ході їх проведення вихователі та класні керівники акцентували увагу здобувачів освіти на необхідності повідомляти педагогів та адміністрацію ліцею про найменші прояви будь-яких цькувань або будь-якого насильства.

  Практичний психолог ліцею Людмила Савчин 18 вересня провела анкетування здобувачів освіти з питань протидії булінгу та нагадала номери телефонів довіри. Висновки анкетування, як і підсумки проведених заходів, стануть основою методичних рекомендацій для педагогів та пам’ятки для здобувачів освіти  з попередження, виявлення і подолання випадків булінгу.

  В ході підбиття підсумків Тижня... заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Шпеник акцентувала увагу педагогів на тому, що від булінгу страждають і агресори, і жертви. Вона підкреслила, що “педагогам неохідно негайно втручатися у конфлікт, доводити випадки булінгу до відома батьків, залучати практичного психолога до розв’язання проблеми та в жодному разі не закривати очі навіть на найменший прояв цькування, сподіваючись, що ситуація сама собою вирішиться і зійде нанівець.

  4 вересеня 2019

  ВИПУСКНИКУ ЛІЦЕЮ ВІТАЛІЮ ГОПОНЬКУ ВРУЧЕНО НАГОРОДУ (ПОСМЕРТНО)

  І пам’ятник величний звести треба

  Тим, хто Україну так любив свою,

  Життя віддав за жовте поле, синє небо

  В запеклому жорстокому бою.

  Людмила Удіванова


           3 вересня з почесною місією до ліцею завітали військові. Наказом командувача оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України почесною відзнакою було нагороджено випускника ліцею 2007 року Віталія Гопонька, який в серпні 2014 року героїчно загинув у зоні антитерористичної операції на Донбасі.

              Відкрив лінійку пам’яті, присвячену цій знаменній події, директор навчального закладу заслужений працівник народної освіти України Василь Васильович Ковбаско. У своєму виступі він відзначив, що Віталій був скромним, ввічливим і вихованим хлопцем, старанним учнем. Але у важку хвилину, коли необхідно було стати на захист України, він із скромного хлопця перевтілився в мужнього та хороброго воїна, який віддав своє життя заради неподільності нашої держави та мирного неба над головою українців.

              Зі словами вдячності за виховання сина до батька Віталія – Михайла Михайловича Гопонька – звернулися також  депутат Мукачівської міської ради, підприємець, роботодавець, випускник ліцею Олександр Переста, якого з родиною Гопоньків пов’язує багаторічна дружба, військовий комісар Мукачівського ОМВК полковник Ігор Гусєв, ТВО начальника відділу цивільно-військового співробітництва управління оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк, командир підрозділу 128 бригади, в якому служив Віталій Гопонько, майор Олександр Недобитко. Нагороду було вручено батьку героя, який щиро подякував військовим та працівникам ліцею за те, що вони памятають сина. Директор ліцею, працівники та учні, а також гості запалили свічки пам’яті та поклали квіти до меморіальної дошки Віталію Гопоньку, встановленої на стіні навчального корпусу  ліцею. В проведенні вручення відзнаки активну участь взяв 6 військовий оркестр оперативного командування «Захід» на чолі з підполковником Анатолієм Мазурком, який прибув з міста Рівного.

  2 вересеня 2019

  В ліцеї відзначили День знань

              2 вересня  в  ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» відбулися заходи з нагоди Дня Знань. Під урочисту мелодію Державного Гімну України було піднято Державний Прапор України. Із словами привітання до педагогів, учнів та батьків звернувся заслужений працівник народної освіти України, директор ліцею Ковбаско Василь Васильович. Він привітав присутніх з початком нового 2019-2020 навчального року і наголосив, що саме робітничі професії сьогодні є основою  розвитку аграрного сектора нашої еконгоміки і користуються попитом на ринку праці.

              Привітав учнів та педагогів з початком нового навчального року колишній учень ліцею, а нині – депутат Мукачівської міської ради, роботодавець Переста Олександр Михайлович. З напутнім словом та благословенням звернувся священнослужитель отець Іван. Він окропив присутніх освяченою водою і побажав благодатного навчального року.

              Прозвучав Гімн України, і педагоги повели своїх вихованців в навчальні кабінети на виховні години на тему: «Україна – єдина країна» та «Людина серед людей».

  27 червня 2019

  В ДОБРУ ПУТЬ, ВИПУСКНИКИ!

  "Ну от і все, уже перегорнули

  Підручників останні сторінки…

  Й на випускних екзаменах відчули,

  Що плине час скоріше від ріки."

   

  27 червня 2019 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» відбулись урочистості з нагоди випуску кваліфікованих робітників. В цей день атестати про середню освіту та дипломи отримали      134 учні з професій:

  ·електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, водій автотранспортних засобів (категорія «С»);

  ·тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А1», «А2», «В1»), слюсар з ремонту с/г машин та устаткування, водій автотранспортних засобів (категорія “С”);

  · слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорія «С»);

  · офіціант, бармен;

  ·монтер колії (ІІІ розряд), слюсар з ремонту рухомого складу (ІІ розряд).

  Відкрив урочисту лінійку та звернувся до випускників з вітальним словом директор ліцею, заслужений працівник народної освіти України Василь Васильович Ковбаско. З побажаннями успіхів випускникам виступили класний керівник 31 групи трактористів Руслана Іванівна  Гуледза, мати випускника Бориса Вінярського Мирослава Романівна, гостя свята заступник начальника відділу Мукачівського міськрайонного центру зайнятості Оксана Іллівна Зварич.

  Зі словами щирої подяки на адресу дирекції ліцею, педагогів, трудового колективу за навчання та виховання від імені випускників виступив Ілля Сергеєв, який зазначив, що випуск 2019-го року знаменний тим, що він відбувається в переддень 65-річчя навчального закладу.

  Грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації та директора ліцею були нагороджені випускники з числа обдарованих учнів. Зокрема Валентина Понзель, Костянтин Бакулін. Оксана Хома, Алекс Олтман, Дмитро Ларкін, Ілля Сергеєв, який за високий рівень знань одержував стипендію Михайла Данканича.

  Атестати про загальну середню освіту та дипломи кваліфікованого робітника випускникам вручили директор ліцею Василь Васильович Ковбаско, заступники директора Юрій Петрович Коструб і Світлана Іванівна Шпеник, а також гості урочистостей Оксана Іллівна Зварич та підполковник Олександр Вікторович Кошенко – начальник Мукачівського відділу Військової служби правопорядку.

  Випускниця 214 групи барменів Валентина Понзель прочитала вірш «Заповіт випускнику України». З напутнім словом до майбутніх робітників звернулися священнослужителі отці Анатолій та Іван. Після спільної молитви вони благословили педагогічний та учнівський колективи на самовіддану працю та добрі справи і окропили присутніх свяченою водою. Святковий настрій усім присутнім створював своїми піснями керівник гуртка художньої самодіяльності “Голос Карпат”, випускник ліцею 1984 року Іван Крафчик.

   

  Ідіть в життя замріяні, вродливі,
  Між квітами і добрими людьми,
  Несіть свої і мрії, і надії!
  Хай вірність і любов в серцях живуть!
  Хай Україна-мати порадіє
  Благословляєм всіх в щасливу путь!

  Хай щастить вам, наші випускники!

   

  13 березеня 2019

  ЖИВИ ВІЛЬНО

  Тема протидії торгівлі людьми знаходить відгук в серцях все більшої кількості людей із абсолютно різних сфер. 12 березня педагоги та учні ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича мали можливість поспілкуватись з координаторами з превентивної роботи міжнародної громадської організації “А-21” Катериною Яковенко та Валерією Павлюк.
         Катерина Яковенко, зокрема, зазначила, що чоловіків, жінок та дітей по всьому світу продовжують продавати та купувати проти їх волі. Це кримінальна індустрія, яка приносить організаторам понад $150 млрд. доходу щорічно. При цьому люди навіть не підозрюють,що стають жертвами торгівлі людьми. Групу ризику складають:

        “Сьогодні проблема торгівлі людьми є надзвичайно актуальною для населення України, особливо для тих, хто знаходиться в пошуках нової роботи і готові прийняти ризиковані та неофіційні пропозиції щодо працевлаштування, які частіше за все ведуть людей до потрапляння у ситуації торгівлі людьми,” - сказала у своєму виступі Валерія Павлюк.

  https://scontent.fudj2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/54521363_1120335451460268_379560094037180416_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fudj2-1.fna&oh=57ec4ac62d78bbf85b16092772a447ed&oe=5D12067Ehttps://scontent.fudj2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/55627815_356003071790491_347247049319645184_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fudj2-1.fna&oh=d8df66cb88edcffdf61eefe8b9d8903d&oe=5D4EC126

  На практичних прикладах, координатори показали присутнім важливість вивчення власних прав, можливості їх використання та куди звертатись в разі їх порушення. Тож належна громадська освіта молоді - це один з найдієвіших методів попередження та боротьби з сучасним рабством.

   


  7 березеня 2019

  У ЖІНЦІ ВСЕ ВІД БОЖОЇ ЛЮБОВІ…

  У жінці все від Божої любові,

  (вона не з чоловічого ребра).

  Вогонь і лід, і квіти кольорові,

  Грозу і тишу Бог у ній зібрав.

   

  Михайло Плосковітов

   

  З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято - 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті - щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою. В рамках святкування Міжнародного жіночого дня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» 7 березня відбувся конкурс на кращу стіннівку з привітаннями для прекрасної половини людства.

   

  За підсумками конкурсу його лауреатами, які отримали грамоти та солодкі призи, придбані профспілковим комітетом ліцею (голова – Андрій Тимко), стали:

  ·         21 група трактористів (класний керівник Далекорей Н.І.), яка посіла      І місце;

  ·         23 група електромонтерів (класний керівник Джуган Т.П.) – ІІ місце;

  ·         13 група автослюсарів (класний керівник Футуйма Р.В.) - ІІІ  місце в конкурсі.

              Багато теплих і приємних слів на честь жінок було сказано в ході урочистої лінійки, яку провів разом з членами учнівської ради Руслан Футуйма.

              Святкова програма «У жінці все від Божої любові…» з віршами, присвяченими жінці та весні, відбулась у прикрашеному залі. Її провели ведучі, старости груп Валентина Понзель з 214 групи барменів та Андрій Финзь з 13 групи автослюсарів. Оплесками присутні, зустріли музичний виступ члена гуртка «Голос Карпат» Анатоліія Меденці (21 група трактористів) та виконання гуморесок Павла Глазового Василем Катричем (14 група електромонтерів).

   

  Жінок-працівниць ліцею зі святом привітали директор навчального  закладу Василь Васильович Ковбаско, заступник директора з навчально-виробничої роботи Юрій петрович Коструб, голова профспілкового комітету Андрій петрович Тимко. Високо оцінивши важливу роль жінок-педагогів та працівниць ліцею у справі виховання та навчання підростаючого покоління, вони побажали їм здоров’я, щастя, кохання та нових здобутків на освітянській ниві. Чудовий настрій і святкову атмосферу створювали неперевершені пісенні виступи керівника гуртка художньої самодіяльності ліцею «Голос Карпат» Івана Крафчика.

   

  15 лютого 2019

  ВИКОНУЮЧИ ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ ОБОВ`ЯЗОК

  15 лютого в Україні щороку відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни. І саме в цей день ми віддаємо шану усім тим, хто з честю та гідністю виконував свій військовий обов’язок у різний час, у різних державах.

  Особливо болісною раною був і залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні, яка завершилась 30 років тому, принесла горе не в одну родину українців. Афганістан став горнилом для тих, хто туди потрапив. Він навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов. І знати ціну життя. Адже воно обривалося іноді у неповних 19 років. Але всі без винятку солдати, прапорщики, офіцери й генерали свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок.

  Саме цим подіям і була присвячена година пам’яті, яку підготували та провели 14 лютого викладач предмету «Захист Вітчизни» Василь Васильович Росул та члени учнівської ради ліцею Олександр Гречин і Андрій Финзь. Вони розповіли присутнім на заході про те, що після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24-х локальних війнах і збройних конфліктах на території 16-ти іноземних держав.

  Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців. У складні для країни часи воїни-афганці та учасники інших воєннитх конфліктів проявили героїзм і мужність на в бойових діях на сході україни. Загалом під час АТО та операції обєднаних сил воювали і воюють 12 тисяч воїнів-афганців.

  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять воїнів, які загинули на території інших держав, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, а також полеглих українських бійців на сході країни.

  Наступного дня в Мукачеві, біля пам’ятника загиблим у афганській війні землякам, працівники ліцею на чолі з директором Василем Васильовичем Ковбаско взяли участь у проведенні мітингу-реквієму та екуменічної панахиди з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

  ...

  6 лютого 2019

  ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ!

  18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.


  6 лютого 2019 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» відбулась зустріч педагогів та учнів з головним спеціалістом Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Ганною Пивовар, директором мукачівського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомого Костянтином Молнаром та начальником відділу правопросвітн6ицтва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Мирославою Пилипчинець.  Зустріч відбулася в рамках проекту Міністерства юстиції України «Я маю право», який навчає громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення. Тема зустрічі «Зупинемо булінг разом!» - надзвичайно важлива сьогодні. Адже свідками, а ще гірше жертвами фізичного, психологічного та інших видів насильства стають діти вже з раннього віку.

  Тож гості ліцею детально розяснили присутнім на зустрічі поняття булінгу, розповіли про його види та ознаки. Цікавою і змістовною була розповідь про те, як вирішити ситуацію з булінгом, до кого звертатись, якщо хтось став його свідком або жертвою, де отримати допомогу, у т.ч. й безоплатну правову, що робити батькам, якщо їх дитина агресор.

  Педагоги та учні переглянули відеофільм про булінг, взяли участь в обговоренні його змісту, а також стали учасниками рольових ігор і ситуацій, в яких можна опинитись. Найактивнішими учнями в ході зустрічі були Мирослав Різак та Юрій Меденці з 22 групи автослюсарів. Крім цього гості ліцею вручили учасникам заходу пам’ятки з протидії булінгу, домашньому насильству, друковану продукцію з роз’ясненнями про безоплатну правову допомогу та знижки оподаткування оплати за навчання.

  Таким чином, зустріч з юристами сприяла підвищенню правової культури та правової свідомості педагогів та учнів ліцею, а також корисною для їх інформування щодо механізмів захисту прав у повсякденному житті у правовий спосіб. 


  5 лютого 2019

  ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ В ДПТНЗ «МПАЛ ім. М.Данканича»

  Всесвітній День безпечного Інтернету покликаний привернути увагу до проблем порушення прав і свобод людини в інтернеті та шляхів їх подолання.

  Тож, 5 лютого 2019 року в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» відбувся відкритий виховний захід освітнього характеру на тему:«Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», який провів викладач інформатики Іван Чернієвський. Метою заняття було привернути увагу підлітків до питання насилля засобами Інтернету, розглянути  шляхи пошуку виходу з небезпечних ситуацій, а його основа була побудована на розвитку поваги один до одного.

  В ході заходу йшлося про те, що відома усім заборона на спілкування з незнайомцями розповсюджується і на інтернет-простір. «Тому учням, зокрема, потрібно бути обережними та, наприклад, не викладати в соціальні мережі світлини, які можуть бути неоднозначно сприйняті, та більше того - нашкодити у майбутньому. Саме з цим пов’язана й тема сьогоднішнього уроку», - підкреслив педагог.  В ході зустрічі Іван Вікторович обговорив з учнями такі поняття, як секстинг, кібербулінг, онлайн-грумінг. Учні дізнались, як вберегти себе в мережі від подібних явищ та що робити, якщо така ситуація вже трапилася в їхньому житті, переглянули і обговорили відеофільм «ONLINE сексуальне насильство».

  Також учні приєдналися до он-лайн уроку на YouTube, який проводився Мережевою Академією CISCO, Кіберполіцією України та компанією ERC за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Вони прослухали виступи експертів, отримали доступ до курсу Мережевої Академії CISCO «Вступ до кібербезпеки», пройшли онлайн тестування та перевірили свої здібності до кар’єри аналітика з кібербезпеки.  25 січня 2019

  ЗУСТРІЧ З ПРАВООХОРОНЦЯМИ

             24 січня 2019 року офіцери поліції охорони майор поліції Федір Кормош та капітан поліції Сергій Дзямко в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича” зустрілися з учнями та педагогами навчального закладу.

              Мета цієї зустрічі полягала у  презентації можливостей та переваг роботи і служби молодих людей в поліції охорони та превентивне виховання підростаючого покоління. Офіцерів поліції охорони на початку зустрічі відркомендував Олександр Кумечко та зазначив, що подібні заходи, які проводяться в ліцеї спільно з правоохоронцями, є традиційною формою виховної роботи і дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.

              Учасники зустрічі уважно слухали розповідь правоохоронців про особливості служби в підрозділах поліції охорони, її переваги, соціальну підтримку працівників та важливість для розвитку країни. Офіцери також закликали учнів після навчання рацевлаштовуватись в поліцію охорони.

  В другій половині зустрічі вони зупинились на особливостях адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх, закликали учнів дотримуватися дисципліни та внутрішнього розпорядку ліцею. Працівники поліції нагадали учням і основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і про те, як їх уникнути. Вони роз’яснили присутнім, що таке булінг, розповіли що робити у випадку насильства в сім'ї, про причини та їх  наслідки, як поводитись в ситуаціях, коли відбувається зневажливе ставлення до людини, її прав та свобод. Офіцери поліції дали також змістовні відповіді на усі запитання присутніх.

  ...
  23 січня 2019

  Україна – єдина родина! 100 років Акту Злуки!

  Молюсь за тебе, Україно,

  Молюсь за тебе кожен час,

  Бо ти у нас одна-єдина, –

  Писав в своїх віршах Тарас.

  Молюсь, – казав він, щоб у тебе

  Не було між людьми війни

  Щоб завжди було чисте небо

  На нашій стомленій землі.


  Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2017 року №871 щорічно 22 січня – в день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – відзначається День Соборності України. Цього ж дня, через 27 років, у 1946 році була утворена Закарпатська область у складі України.

  Тож, у відповідності до листа Адміністрації Президента України від 9.01.2019 року та розпорядження голови Закарпатської ОДА від 15.01.2019 року №13, в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. Михайла Данканича» були сплановані заходи щодо відзначення цих знаменних подій.

  Так, 21 січня 2019 року, в переддень 100-річчя Акту Злуки та 73-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України, відбулось засідання секції викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін. Були обговорені питання зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності України та історичного значення утворення Закарпатської області.

  22 січня 2019 року класний керівник 32 групи автослюсарів, викладач історії Марія Томашівна Бобинець, разом із представниками учнівської ради ліцею Олександром Гречиним та Костянтином Бакуліним, провела відкриту годину спілкування на тему: «Україна – єдина родина!». В ході години спілкування йшлося про те, що українська революція 1917-1921 років дала можливість нарешті реалізувати споконвічне прагнення українців отримати незалежну національну державу. Адже внаслідок перебування переважної більшості українських земель у складі двох імперій, українських національних державних утворень постало теж два. Першою на руїнах Російської імперії була проголошена Українська Народна Республіка. Пізніше, вже в листопаді 1918 р. на тернах колишньої Австро-Угорщини утворилася Західно-Українська Народна Республіка.


  Але об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу через низку причин не було доведене до кінця. Разом з тим, хоча соборність України і не вдалося утвердити, Акт злуки задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до постання сучасної соборної суверенної України.

  Класний керівник 12 групи трактористів Оксана Володимирівна Саморига розповіла присутнім про те, що протягом тривалого часу територія сучасної Закарпатської області України входила до складу різних держав: Угорського королівства, Австро-Угорщини, Чехословацької Республіки і знову Угорщини. Та після визволення України від нацистів, Указом президії Верховної Ради СРСР від 22 січня 1946 року у складі Української РСР було створено Закарпатську область із центром у місті Ужгороді. Символічно, що дата створення області співпадає зі святкуванням Дня соборності України.

  Цього ж дня в гуртку «Я-патріот» відбулось практичне заняття на тему: «100 років Акту Злуки 22 січня 1919 року. Разом з власної волі». В ході підбиття підсумків 23 січня, заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Іванівна Шпеник, дала високу оцінку підготовці педагогів та членів учнівського самоврядування до проведення вищезазначених виховних заходів.

  Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.  28 листопада 2018 року

  За Україну, за Волю, і за Життя!


      27 листопада 2018 року до ДПТНЗ «МПАЛ ім. М. Данканича» завітали актори театру «Шарж» з м. Ужгорода, композитори та виконавці власних пісень - Роберт Голованенко та Сергій Соболь. Вони подарували учням та педагогам концертну програму «За Україну, за Волю, і за Життя!», виконали чудові патріотичні пісні, поезії, в яких величали Україну та її мужніх захисників, героїв АТО. Всі присутні отримали величезний заряд бадьорості, енергії та море позитивних емоцій. Патріотична програма завершилась Молитвою за Україну та Хвилиною Мовчання, під час якої було вшановано полеглих захисників. Одна з пісень пролунала на честь і в пам'ять про учня нашого ліцею Гопонька Віталія, який загинув в зоні антитерористичної операції на Донбасі, захищаючи нашу державу. В залі також були присутні батько     На завершення програми всі присутні вшанували пам'ять Віталія Гопонька хвилиною мовчання.


  22 листопада 2018

  ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИКАЛЬНА КОМПОЗИЦІЯ «А НЕБО ПАДАЄ»


  Майдан, майдан, завмерло все на мить,
  Несуть труну, в труні Герой лежить.
  Не раб, Вкраїни вільний син,
  За неї і віддав життя Устим.
  О. Луговий


  21 листопада 2018 року в ДПТНЗ «МПАЛ імені М.Данканича» відбулась літературно-музикальна композиція до Дня Гідності та Свободи на тему: «А небо падає». Підготувала та провела цей захід класний керівник 31 групи трактористів, керівник гуртка Гуледза Руслана Іванівна та учні 12 групи трактористів, гуртківці Олексій Андрій і Портяник Павло.
  Метою літературно-музикальної композиції було вшанування патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору. Під час заходу було використано багато віршів, пісень, відеофільмів та розповідей. Зокрема було згадано про Героїв Крут, Небесну Сотню та її представника громадського активіста Євромайдану, бійця 38 сотні самооборони Устима Голоднюка.
  - «А небо падає», - у разі небезпеки на Майдані просив кричати Устим. Загинув він на Майдані, допомагаючи забирати поранених, а в листопаді 2014 року був удостоєний звання Героя України посмертно.


  Завершилась літературно-музикальна композиція хвилиною мовчання на вшанування пам’яті героїв Майдану та воїнів, які загинули за світле майбутнє України.  

  11 жовтня 2018

  Свято звитяги й українського лицарства

  14 жовтня в Україні вже вчетверте відзначають одразу три свята, тісно пов'язані між собою:  День захисника України, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. У жовтні 2014 року президент України Петро Порошенко своїм указом запровадив День захисника України “з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та ініціативи громадськості”.

  Саме про це йшла мова 11 жовтня під час загальноліцейного виховного заходу, який підготував і провів класний керівник 13 групи автослюсарів Руслан Володимирович Футуйма за участю представників учнівського самоврядування Андрієм Финзем і  Владиславом Кукрі.

   

  Цього ж дня у спортзалі ліцею з нагоди Дня захисника України, українського козацтва та свята Покрови з ініціативи членів учнівської ради відбулись традиційні щорічні спортивні змагання “Козацький гарт”, в яких взяли участь представники від усіх учнівських груп. У складі 2 команд “Козацька шабля” та “Січові стрільці” учасники змагалися за такими конкурсними видами:

  “Передача листа”;

  “Втеча полоненого з полону”;

  “Вправний стрілець”;

  “Сильна рука”;

  “Спраглий козак”;

  “Козацька вдача”.

    

            Змагання відбулися у безкомпромісній боротьбі в супроводі бурхливих оплесків вболівальників. За загальною кількістю балів перемогу здобула команда “Січові стрільці” з рахунком 47:16. Обидві команди отримали грамоти і солодкі призи.

   


  20 листопада 2018

  З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ


  Незалежна моя Батьківщина,
  Я борюся за тебе щодня!
  Ти для мене, як матір – єдина,
  Богом дана нам рідна земля!
  Олександр Кобиляков


  20 листопада 2018 року, в рамках Тижня національно-патріотичного виховання, з ініціативи учнівської ради ліцею в ДПТНЗ «Мукачівський професійний ліцей ім.М.Данканича» проведено конкурс на краще декламування віршів українських поетів.
  Голова учнівської ради ліцею Борис Вінярський та його заступники Світлана Янцо та Костянтин Бакулін створили ініціативну групу, яка розробила сценарій конкурсу, підібрала тематичні віршідля декламування та запропонувала порядок його проведення. Метою конкурсу ставилось: виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за свою націю і державу, співпереживання за долю рідного народу, створення умов для розвитку юних талантів та обдарувань.
  Тож присутні в конференц-залі ліцею педагоги та учні мали можливість почути думки українських поетів про рідну країну, про їх почуття та переживання за долю України та її народу, про війну на Сході нашої держави. Прозвучали вірші, які написані і широковідомими поетами, і тими талановитими митцями, чия літературна творчість ще зовсім молода.


  За оцінками журі конкурсу, серед 12 учасників, переможцями визначено:
  - Світлану Янцо, яка посіла І місце в конкурсі з віршом Дарини Федорович «Бабусине серце»;
  - Павла Портяника – члена учнівської ради – ІІ місце, який декламував вірш «Незалежна Україна» Олександра Кобилякова;
  - Андрія Финзя – старосту групи, члена учнівської ради – ІІІ місце з віршом «Країна моя - Україна», автора Федора Пантова.
  Переможців конкурсу нагороджено грамотами директора ліцею та заохочувальними солодкими призами. Але, потрібно визнати, що переможцями стали усі: і учнівське самоврядування в цілому, і кожен учасник зокрема!


  29 вересня 2017

  З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ!

  Вклоніться, учні, вчителю своєму,
  Володареві слова і пера,
  Крізь біль, і радість, роздуми і втому,
  Любов його безмежна пролягла.

  «Вчителько моя – зоре світова…» Під звуки чудової пісні П.Майбороди і А.Малишка, 29 вересня, в переддень професійного свята працівників освіти, на подвір`ї ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича» на святкову програму зібрались усі: від викладачів до технічного персоналу.

  Відкрили літературно-музичну композицію «Вклоніться, учні, вчителю своєму» ведучі – учень 11 групи трактористів Дмитро Болдижар та учениця 13 групи електриків Світлана Янцо. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник директора ліцею з навчально-виробничої роботи Ю.П.Коструб. Він подякував усім працівникам ліцею за невтомну працю, наполегливість і високий професіоналізм, побажав подальших успіхів, благополуччя, міцного здоров'я, миру та злагоди.

  Юрій Петрович вручив грамоти кращим працівникам ліцею викладачам Василю Ковачу, Руслану Футуймі, Оксані Саморизі, Михайлу Лендєлу, майстрам виробничого навчання Петру Станковичу, Івану Грубінці, Мар’яні П’ятак, керівнику гуртків «Я - патріот» та «Мандрівники в минуле» Нелі Далекорей.

  Також були заохочені грамотами переможці конкурсу святкових стіннівок та квіткових композицій «Букет для педагога». За рішенням журі, І місце посіли учні 11 групи трактористів, ІІ-ге – 212 групи барменів, ІІІ-тє – 13 групи електриків.

  А далі звучали привітання для працівників ліцею від учнів навчальних груп. Вони дякували своїм наставникам за любов і тепло, за науку, терпіння і сердечне добро. Справжнім святковим сюрпризом стали: музичне вітання Анатолія Меденці – соло на саксафоні, вірш для педагогів, написаний учнем Олександром Періковим та блискуче привітання учениці, старости групи Олесі Семенчук.

  Святкова програма супроводжувалась українськими піснями у виконанні випускника ліцею 1985 року Івана Крафчика. Особливі почуття у присутніх викликали «Пісня про рушник» П.Майбороди та А.Малишка і «Червона рута» В.Івасюка, які були підхоплені всіма учасниками свята.

  Вітаймо всіх, хто душу віддав учням!
  Прийміть любові й вдячності слова,
  Професія найважливіша в світі -
  Учителю! Вам слава і хвала!


  29 вересня 2017

  ШАНУЙМО СТАРІСТЬ

  "Старих шануйте, як батька,
  а молодих, яко братів"

  Князь Володимир Мономах

  1 жовтня весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею Організації Об’єднаних Націй, а Україна – ще й День ветерана.

  З метою виховувати повагу до людей похилого віку, почуття доброти та милосердя до них, в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М.Данканича», 29 вересня проведено відкриту виховну годину «Шануймо старість».

  Класний керівник 32 групи трактористів О.В.Саморига в своєму виступі наголосила, що вшанування людей похилого віку та ветеранів це не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими й милосердними до найповажнішої частини суспільства, але й привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За офіційними даними, сьогодні у світі людей похилого віку налічується близько 630 мільйонів. А це - кожен 10-й житель Землі.

  Попри те, що повага до старших — одна з головних цінностей людської моралі, ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», ветерани, чим маємо завдячувати їм. «Мова йде про покоління, яке вистраждало під чорним крилом голодоморів, яке вистояло у кривавому пеклі ІІ світової війни, яке відбудувало зруйноване війною господарство і допомагає нам творити майбутнє. Це люди досвіду і терпіння, наполегливості та здатності досягати поставлених завдань. Їх найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Головне для молоді не вразити їх необачним, нетактовним словом або вчинком», - зазначила Оксана Володимирівна.

  Класний керівник та її підопічні, які провели відкриту виховну годину, закликали учнів пам’ятати, що вчинок, слово, погляд, тон може подарувати будь-якій людині радість, а може й зіпсувати її настрій. Вони побажали усім ветеранам та людям поважного віку міцного здоров’я, довголіття й доба.


  22 вересня 2017

  Ми молимось за мир!

  Мир – це життя, щастя, радість,
  Чисте небо над головою,
  Мир – це упевненість в завтрашньому дні,
  у своєму майбутньому!

  21 вересня щороку світова спільнота відзначає Міжнародний день миру. Сьогодні слово «мир» набуло для України і українців неабиякої значущості. В час, коли наша країна переживає важкий період, коли її шматують на частини, в час антитерористичної операції на сході України, коли майже щодня гинуть люди.

  В ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. Михайла Данканича» 22 вересня 2017 року, класний керівник 34 групи автослюсарів-рихтувальників Джуган Т.П., провела відкриту виховну годину на тему: «Ми молимось за мир!». Учні були ознайомлені з історією виникнення Міжнародного дня миру, почули легенду про емблему миру, розповідь про звичаї та традиції відзначення цього дня у різних країнах світу, побачили «Дзвін миру».

  Також Тамара Павлівна згадала про героїв нашої держави, які мужньо стоять на сторожі миру і української державності в зоні АТО. Зокрема й про випускників навчального закладу: Олександра Барковського, Петера Біро, Віталія Гіщака, Михайла Дзямка, Йосипа Нодя, Івана Проценка, Михайла Росаду, Василя Сабадоша, Василя Смужаницю, Юрія Тацея, Дмитра Тромпака, Миколу Фотула, Михайла Цимболинця та інших. Усі присутні вшанували пам'ять Віталія Гопонька, випускника ліцею 2007 року, який загинув на Донбасі у 2014 році, хвилиною мовчання.

  Проведення відкритої виховної години супроводжувалось показом слайдів, відеофільмів, декламуванням віршів про мир. На звершення виховної години класний керівник побажала усім присутнім жити в мирі, злагоді й любові.


  01 вересня 2017

  День знань в ДПТНЗ «МПАЛ ім. М. Данканича»

  Так в добру путь із вірою в майбутнє
  Для всіх це свято – ніби вранішня зоря,
  Яка вогнем засяє променистим,
  Бо знань зерном живе уся земля!

  Урочистим і хвилюючим був ранок 1 вересня 2017 року в Мукачівському професійному аграрному ліцеї ім. М. Данканича. Педагоги, учні та батьки вишикувались на подвір’ї ліцею, щоб провести урочисту лінійку з нагоди Дня знань та початку нового навчального року. З словами привітання до присутніх звернувся директор ліцею заслужений працівник народної освіти України Василь Васильович Ковбаско. Він подякував батькам та учням - першокурсникам, за те що вони обрали саме цей навчальний заклад, щоб навчатись обраній професії. Василь Васильович висловив подяку педагогічному колективу за сумлінну працю на освітянській ниві та створення належних умов для здійснення навчально-виховного процесу. Директор ліцею привітав усіх присутніх зі святом, побажав усім плідної праці, миру і добра.

  На святі з привітанням виступив заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації Олександр Ярославович Богів, який подарував учням ліцею канцелярські приладдя та спортивний інвентар. Також в ході святкової лінійки перед присутніми виступили: депутат міської ради приватний підприємець та роботодавець, колишній випускник нашого навчального закладу Олександр Михайлович Переста, викладач історії, класний керівник 11 групи трактористів Неля Іванівна Далекорей, майстер виробничого навчання цієї ж групи Іван Іванович Басараб, першокурсник Олександр Гречин, батько кращого учня ліцею, якому призначено стипендію імені Михайла Данканича, Віктор Володимирович Вінярський.

  З напутнім словом перед присутніми виступив отець Іван, який закликав усіх творити добро та робити все можливе для об’єднання і процвітання України. Не залишили учасників урочистостей байдужими пісні у виконанні керівника гуртка художньої самодіяльності ліцею Івана Крафчика.

  Після урочистої лінійки педагоги в навчальних аудиторіях провели перший урок за темою: «Україна – європейська держава». Таким чином, з почуттям оптимізму, бажанням працювати і здобувати нові знання, відчуттям любові і відданості рідній Україні учнівський та педагогічний колектив Мукачівського професійного аграрного ліцею розпочав новий 2017 – 2018 навчальний рік.

  Яндекс.Метрика