НОВИНИ

27 лютого 2019

«ХТО НЕ ЖИВ ПОСЕРЕД БУРІ, ТОЙ ЦІНИ НЕ ЗНАЄ СИЛІ»

У нашім класі на стіні Портрет висить у рамі. Він всім знайомий – І мені, й татусеві, і мамі. З портрета дивиться на нас Відома поетеса. Це гордість нашої землі - Нескорена, незламна Леся.

Ця дівчина володіла понад десятком європейських мов, знала вітчизняну і світову літературу, історію, філософію, географію, культуру стародавніх і сучасних народів Сходу та Європи, чудово грала на фортепіано й писала цікаві живописні полотна... Але уславилася вона як видатний поет і геніальний драматург Лариса Петрівна Косач-Леся Українка.

26 лютого 2019 року в читальному залі бібліотеки ліцею було проведено літературні читання з нагоди 148-річниці від дня народження відомої української поетеси та письменниці Лесі Українки (1871-1913 р.р.) на тему: «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі». Метою читань ставилося розширити знання учнів про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, формувати вміння аналізувати віршовані твори, виховувати любов і повагу до творчості Лесі Українки.

Літературні читання розпочала бібліотекар ліцею Валерія Голомб, яка провела невеликий екскурс сторінками життя та творчості геніальної української поетеси, згадала найцікавіші факти із життя Лесі Українки. Впродовж читань лунали вірші великої поетеси в виконанні учнів ліцею Валентини Понзель з 214 групи барменів «Contra spem spero», Світлани Янцо з 23 групи електроморнтерів «Надія», Андрія Лендєла з 11 групи трактористів «Конвалія», Василя Мартина з цієї ж групи «Як дитиною бувало…», Володимира Соболєва з 14 групи електромонтерів «Красо України, Подолля». Учень 12 групи трактористів Андрій Олексій  наголосив на внесок поетеси в розвиток і систематизацію українського фольклору, адже з її голосу  були записані понад 200 українських народних пісень.

            Леся Українка прожила всього 42 роки, але за своє коротке земне життя   залишила майбутньому поколінню золоту спадщину шедеврів української літератури.

Яндекс.Метрика