НОВИНИ

10 жовтня 2021

10 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

10 жовтня за рішенням Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1992 року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я.

Сьогодні Всесвітній день психічного здоров’я, темою якого цьогоріч є молодь і психічне здоров’я в мінливому світі.

Охорона психічного здоров’я входить в число тих галузей громадської охорони здоров’я, які отримують найменше уваги. І це при тому, що майже 1 мільярд людей у світі страждають психічними розладами, щорічно 3 мільйони чоловік вмирають в результаті зловживання алкоголем, і кожні 40 секунд одна людина закінчує життя самогубством.

Лише відносно невелике число людей у світі мають можливість користуватися якісними послугами психіатричної допомоги. Більше 75% людей з психічними, неврологічними та наркологічні розлади в країнах з низьким і середнім рівнем доходу взагалі не отримують необхідного їм лікування. В даний час ще одним негативним фактором для психічного здоров’я населення стала пандемія COVID-19, що порушила звичне життя мільярдів людей в світі.

Пандемія COVID-19 викликала перебої в наданні медичної допомоги в усьому світі та ще більше ускладнила і без того обмежений доступ до якісних і економічно доступних послуг з охорони психічного здоров’я, особливо в умовах надзвичайних гуманітарних ситуацій і конфліктів. Це в першу чергу викликано такими причинами, як зростання захворюваності і ризику зараження в установах тривалого перебування, зокрема інтернатах і психіатричних лікарнях; введення обмежень на особисте спілкування між людьми; випадки інфікування вірусом серед співробітників психіатричних служб; і перепрофілювання психіатричних установ для надання допомоги хворим COVID-19.

Тому з нагоди проведення Всесвітнього дня психічногоздоров’я Всесвітняорганізаці охорони здоров’я в цьому році закликає збільшити обсяг ресурсів, що виділяються на цілі охорони психічного здоров’я.

У зв’язку з перебоями в наданні медичної допомоги в багатьох країнах розробляються інноваційні схеми надання послуг з охорони психічного здоров’я і реалізуються численні ініціативи щодо зміцнення психосоціальної підтримки. Однак масштаби проблеми не дозволяють забезпечити психіатричною допомогою переважну більшість, хто її потребує. Практичним крокам в цій галузі перешкоджає хронічне недофінансування систем зміцнення психічного здоров’я, профілактики і лікування психічних розладів протягом багатьох попередніх років.

Кампанія з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, яка у зв’язку з триваючою пандемією проводиться переважно в онлайновому форматі, дає кожному з нас можливість зробити щось позитивне: все ми можемо зробити конкретні кроки по зміцненню власного психічного благополуччя і підтримати рідних та близьких у важкий для них момент; у роботодавців з’являється привід розробити програми забезпечення соціально-психологічного благополуччя працівників; у державних органів – взяти на себе конкретні зобов’язання щодо створення або розширення роботи служб охорони психічного здоров’я.

Психічне здоров’я має велику цінність, оскільки воно співвідноситься з самою суттю того, що робить нас людьми: тим, як ми взаємодіємо, спілкуємося, вчимося, працюємо і переживаємо страждання і щастя. Гарне психічне здоров’я допомагає людям виявляти нормальну поведінку, яка дозволяє забезпечити безпеку і здоров’я їх самих і навколишніх під час пандемії. Заходи щодо забезпечення доброго психічного здоров’я мають величезне значення для зусиль кожної країни по боротьбі з COVID-19 і подальшого відновлення.

Яндекс.Метрика