НОВИНИ

23 березня 2022

ПОВІТРЯНА ТРИВОГА. ЯКІ БУВАЮТЬ СИРЕНИ ТА СКІЛЬКИ Є ЧАСУ, ЩОБ СХОВАТИСЯ?

Все частіше керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, поліції, ДСНС та засоби масової інформації закликають людей не ігнорувати сирени повітряної тривоги. Нагадуємо правила поведінки під час повітряної тривоги.

Які бувають види сирен?

Попереджувальна сирена — постійний рівномірний звук загальною тривалістю до 7 секунд. Якщо її почули, треба ввімкнути телевізор, радіо або зайти на офіційні державні канали в інтернеті (ось тут перелік) та слухати або читати подальші інструкції.

Сигнал загальної тривоги — звук, який наростає та спадає, триває одну хвилину та повторюється не менше трьох разів із 30-секундною паузою. Після такого сигналу потрібно негайно йти в укриття, узявши із собою документи, питну воду, ліки.

Стежити за початком та відбоєм сирен можна й через мобільний додаток "Повітряна тривога".

Чому часто звучать сирени?

Сигнал "Повітряна тривога" вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу противника (літак, ракета) уже випущений у бік вашого регіону або населеного пункту. Завчасно виявляють це фахівці. Ніхто не знає, чи спрацюють сили та засоби протиповітряної оборони (ППО), чи зіб'ють цю ракету, але якщо навіть і зіб'ють, то немає гарантій, що уламки не впадуть на ваш будинок. Тому сирени звучать щоразу, коли з’являється небезпека, і важливо під їх звуки бігти в укриття або сховатися в надійному місці в житловому приміщенні

Чому сирени іноді звучать, але нічого не відбувається?

Повітряна тривога оголошується, коли сили ППО сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Точне місце, куди може влучити ракета чи який населений пункт атакує літак, одразу визначити важко, тому сирени вмикають щоразу, як з’являється загроза.

Чому сирени іноді не спрацьовують?

Сирени можуть не спрацьовувати через:

- застарілу систему сповіщення;

- некоректні розвідувальні дані;

- не завжди можна передбачити рух літаків чи ракет: якщо вони летять з ближніх позицій, тривогу оголосити практично неможливо.

Скільки є часу щоб сховатися?

Це залежить від ворожого засобу повітряного нападу, висоти та швидкості польоту, відстані до місця запуску (вильоту). Від оголошення тривоги до гіпотетичного прильоту ракети в Закарпаття минає орієнтовно близько 10-15-ти хвилин.

Пам’ятайте вірогідність виживання в укритті безумовно більша, аніж на вулиці чи в квартирі.

Куди сховатися в будинку чи квартирі?

Від небезпеки має відділяти дві стіни. Одна, імовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Кажуть, ховатися безпечно в місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це коридор або передпокій. Можна сховатися у ванній, якщо там немає газового котла. Не варто залишатися біля вікон та дверей зі склом. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опорних стін - вони витримають.

Якщо говорити про укриття, то в них має бути щонайменше два виходи. Підвал чи гараж з одним виходом — це пастка, оскільки вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокований. Сховатися можна в підземному паркінгу. З укриття можна виходити, перечекавши мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу.

Під час обстрілів не залишайтеся в під?їздах, під арками та на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій і під стінами будинків з легких конструкцій. Ці місця ненадійні, можна опинитися під завалами або травмуватися.

Якщо обстріл або авіаційне бомбардування застали вас на дорозі, потрібно лягти на землю, де є виступ, або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції, неглибокі підземні колодязі, широкі труби водостоку і канави. Щоб уникнути контузії, закривайте долонями вуха та відкривайте рот. Не потрібно самостійно розбирати завали. Треба чекати на працівників аварійно-рятувальної служби.

Яндекс.Метрика