НОВИНИ

21 вересеня 2019

МИ - ПРОТИ БУЛІНГУ!

В період з 16 по 20 вересня 2019 року в ДПТНЗ Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканча проведений Тиждень протидії булінгу. Адже від того, в якій атмосфері перебувають учні, залежить їх настрій, їх здоров’я, їх бажання вчитися, і врешті-решт бажання приходити до закладу освіти. Тижнем... передбачалось проведення наступних заходів:

1.

Розгляд питання протидії булінгу на нараді з педпрацівниками ліцею

16.09

2.

Виступ юристів Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області перед учнями груп 1 курсу на тему: “Зупинемо булінг разом!”

16.09

3.

Година спілкування з учнями, які проживають в гуртожитку ліцею на тему: “Булінг: агресор, жертва, спостерігач”

17.09

4.

Анкетування здобувачів освіти з питань протидії булінгу

18.09

5.

Зустріч учасників освітнього процесу з представниками ювенальної превенції Мукачівського міського відділу поліції  “Не допускай проявів буліну над собою. Допоможи другу”.

19.09

6.

Проведення виховної години за єдиною темою: “Я проти булінгу”

20.09

7.

Підбиття підсумків Тижня протидії булінгу.

20.09

Жвавий інтерес та високу активність учнів викликало інтерактивне заняття на тему: “Зупинемо булінг разом!”, яке 16 вересня провела фахівець Головного територіального управління юстиції у Закарпатській областіі Ганна Пивовар. Ліцеїсти дізналися не лише про алгоритм дій в ситуації булінгу та відповідальність, яка передбачена за це (штраф від 850 грн. або громадські роботи від 20 годин, діяння, вчинене повторно протягом року або групою осіб, - штраф від 1700 грн або громадські роботи від 40 годин), але й переглянули відео та взяли участь у рольових іграх, під час яких навчилися правильно реагувати на різні ситуації, де присутній булінг.

Проблемам запобігання булінгу в учнівській спільноті були присвячені година спілкування з учнями, які проживають в гуртожитку 17 вересня та виховна година в навчальних групах 20 вересня 2019 року. В ході їх проведення вихователі та класні керівники акцентували увагу здобувачів освіти на необхідності повідомляти педагогів та адміністрацію ліцею про найменші прояви будь-яких цькувань або будь-якого насильства.

Практичний психолог ліцею Людмила Савчин 18 вересня провела анкетування здобувачів освіти з питань протидії булінгу та нагадала номери телефонів довіри. Висновки анкетування, як і підсумки проведених заходів, стануть основою методичних рекомендацій для педагогів та пам’ятки для здобувачів освіти  з попередження, виявлення і подолання випадків булінгу.

В ході підбиття підсумків Тижня... заступник директора ліцею з навчальної роботи Світлана Шпеник акцентувала увагу педагогів на тому, що від булінгу страждають і агресори, і жертви. Вона підкреслила, що “педагогам неохідно негайно втручатися у конфлікт, доводити випадки булінгу до відома батьків, залучати практичного психолога до розв’язання проблеми та в жодному разі не закривати очі навіть на найменший прояв цькування, сподіваючись, що ситуація сама собою вирішиться і зійде нанівець.

Яндекс.Метрика