НОВИНИ

17 листопада 2021

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

«Уміння миритися з недосконалістю інших є ознакою справжньої гідності» Г.Віеклер

Що таке толерантність? Насамперед це - чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви з ними не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Водночас толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.

Щороку, в світі 16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності», затвердженою у 1995 р. на ХХVIII Генеральній конференції ЮНЕСКО. Цього дня в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича» практичним психологом Ліаною Варгою проведено акцію «П’ять толерантних слів».

Здобувачі освіти, які проживають в учнівському гуртожитку, із задоволенням писали толерантні слова на паперових сердечках та смайликах, вкидали їх у спеціальну скриньку та створювали квітку толерантності. Послання учнів були адресовані адміністрації закладу, педагогічним працівникам, своїм друзям-ровесникам.

- «Чому зараз ця тема є актуальною? Зовсім не секрет, що зараз все більшого поширення серед молоді отримали недоброзичливість, озлобленість, агресивність. Лише здоровий глузд має вирішувати, як зрозуміти поведінку інших і сприйняти їх такими як вони є, Але ми повинні виховувати і розвивати в собі цю «терпимість», бо рецепт цьому завжди один – повага», - підсумувала проведення акції Ліана Василівна.

Один із найбільших французьких філософів-просвітників XVIII століття Франсуа-Марі Аруе (Вольтер) писав: «Я не згоден з тим, що ви говорите, але віддам своє життя, захищаючи ваше право висловити свою думку». Тож вища міра толерантності – це визнати, що є люди, які можуть думати чи діяти інакше, ніж я, і нічого з цим не поробиш, потрібно змиритися та терпіти їх «витівки».

Тому будьмо добрішими! Будьмо терпимими! Будьмо толерантними один до одного! І буде всім нам щастя.

Яндекс.Метрика