НОВИНИ

11 березня 2020

«Творчий предметний тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін в ДПТНЗ «МПАЛ ім. М.Данканича»

З 6 по 11 березня 2020 року в ДПТНЗ «МПАЛ  ім. М.Данканича» проходив предметний тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін.

Тиждень розпочався з проведення виховної години на тему «У мові – і минуле, й майбуття, у ній народу суть, життя» класним керівником 13 гр. автослюсарів Джуган Т.П.

«Нації вмирають не від інфаркту – спочатку у них відбирають мову»

Л.Костенко

            Виховна година була проведена у форматі усного журналу. Присутні мали змогу поринути в історичне минуле своїх пращурів, згадати моменти паралізації рідної мови та її страдницьку долю.

            Всі з цікавістю переглянули відеоролики про утиски нашої мови, молитву про мову та крилаті вирази, афоризми щодо мови.

10 березня викладач іноземної мови Саморига О.В. провела захід-вікторину «The Cleverest» («Найрозумніший»). Під час проведення вікторини учні нашого навчального закладу  мали можливість перевірити та закріпити свої знання з таких тем: «Спорт», «Харчування», «Шкільне життя», «Професії», а також збагатити знання з англійської мови та розширити свій кругозір. Учні складали прислів’я, відгадували загадки, розв’язували кросворди. З невеликим відривом перемогла команда «Британці».

            Цього ж дня, для учнів І курсу, викладач української мови та літератури Мучичка Г.А. презентувала «Екранізацію творів українських письменників». Мета – нагадати учням ліцею, що наша література  може з геніальною легкістю опинитись на великих екранах та спонукати до перечитування видатних творів.

            Було презентовано найкращі фільми на основі творів української класики, а саме: «Ой Морозе, Морозенку», «Тіні забутих предків», «Наталка Полтавка», «Чорна  рада», «Захар Берекут».

            11 березня викладач історії Бобинець М.Т. провела годину спілкування  на тему «Ми тебе не забули, Тарасе», присвячену 206 річниці з дня народження великого сина українського народу, нашого національного генія – Т.Г.Шевченка. 

Він був як легенда, як притча,

І слава витала над ним,

Але ж бо,

Хоч повен величчя,

Для нас він лишився земним.

День народження і день смерті Т.Шевченка стоять поруч – 9 і 10 березня. Між цими двома березневими днями – 47 років життя, яке стало славою і гордістю нашого народу, тріумфальним початком і вершинним досягненням нової української літератури.  І все-таки день народження і день його смерті, фатально ставити поряд, обпікають душу, спонукають глибоко відчути у мученицькому житті Кобзаря, заповненому по вінця титанічною боротьбою за право кожної людини називатися людиною, за право кожного народу називатися народом, не було місця для життя у звичайному розумінні, для повного відчуття того людського щастя, про яке мріяв Тарас, коли виливав  свою душу у своїх працях. Наприкінці учні декламували вірші Тараса Шевченка.

В рамках предметного тижня викладач Далекорей Н.І. провела позакласний захід на тему «Трагедія і велич Карпатської України» для учнів І-ІІІ курсів.

19 березня 1939 року на засіданні Сойму за ініціативою УНО було проголошено самостійність Карпатської України. Сойм ухвалив закон, який містив такі пункти:

1.      Карпатська Україна є незалежна держава.

2.      Назва держави є Карпатська Україна.

3.      Карпатська Україна є республікою з президентом, вибраний Соймом Карпатської України.

4.      Державна мова Карпатської України є державна мова.

5.      Барва державного прапора є синя і жовта.

Президентом Карпатської України став Августин Волошин.

Незважаючи на морок окупації, який знову опустився на Закарпаття, проголошення незалежної держави мало велике історичне значення. Воно продемонструвало непоборне прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради досягнення цієї мети.

 

 

Яндекс.Метрика